Warszawa: prezentacja książki Ewy Czaczkowskiej „Mistyczki”

Zadziwiające historie czterech polskich mistyczek: Wandy Broniszewskiej, Alicji Lenczewskiej, Wandy Malczewskiej i Marii Franciszki Kozłowskiej omawia w swojej najnowszej książce „Mistyczki”.

Historie kobiet wybranych” Ewa K. Czaczkowska. Autorka bestsellerowej biografii św. Faustyny tym razem przedstawia postaci niezwykłych kobiet, dla których wiara była życiem. Prezentacja książki odbędzie się 8 października o godz. 11.00 w Centrum Medialnym KAI w Warszawie.

Ewa K. Czaczkowska przeprowadziła dziennikarskie śledztwo, przeglądała dokumenty i rozmawiała ze świadkami. Tak powstała niezwykła książka „Mistyczki. Historie kobiet wybranych”, która ukazuje się właśnie nakładem Wydawnictwa ZNAK.

To opowieść o czterech kobietach: Wandzie Broniszewskiej, Alicji Lenczewskiej, Wandzie Malczewskiej i Marii Franciszce Kozłowskiej. Miały wizje, objawienia, stygmaty, przepowiadały przyszłość, przeżywały noc zmysłów, ekstazy, a przede wszystkim doznawały miłosnego zjednoczenia duszy z Bogiem. A to wszystko działo się w ich codziennym zwykłym życiu, podczas wykonywania różnych obowiązków, których wypełnianie pod wpływem mistycznych przeżyć nabierało nowego nadprzyrodzonego sensu. Sylwetki czterech polskich mistyczek prezentowane w tej książce są owocem autorskiego, subiektywnego doboru. „Wybrałam je spośród dziesiątek kobiet w historii Polski, przekonanych o tym, że mówił do nich Bóg. Niestety, nie wszystkie z wybranych kobiet prezentowanych w tym zbiorze sprostały zadaniu” - wyznaje autorka.

Wanda Boniszewska to stygmatyczka, na własnym ciele przeżywała mękę Chrystusa. W sowieckim łagrze poznała piekło. Kaci pod jej wpływem nawracali się. Alicja Lenczewska - nauczycielka, nawróciła się jako pięćdziesięciolatka. Przez ponad 20 lat prowadziła z Jezusem dialogi, które zapisała. Wanda Malczewska - ciotka malarza Jacka Malczewskiego, społecznica. Widziała Drogę Krzyżową i śmierć Chrystusa. Zapowiedziała odzyskanie przez Polskę niepodległości i jej dalszą przyszłość. Maria Franciszka Kozłowska - miała objawienia, które doprowadziły do schizmy; założycielka Kościoła mariawitów, którą Watykan obłożył klątwą.

Prezentacja książki odbędzie się 8 października o godz. 11.00 w Centrum Medialnym KAI (Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 9, I piętro). W spotkaniu udział wezmą: Ewa K. Czczkowska, autorka; prof. Maria Janik-Czachor, krewna Wandy Malczewskiej; s. dr Anna Mroczek, historyk Zgromadzenia Sióstr od Aniołów i życia Wandy Boniszewskiej; Alicja Klimek z Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej, wspólnoty Alicji Lenczewskiej; ks. Dominik Miller z Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, założonego przez Marię Franciszkę Kozłowską. Prezentację poprowadzi Piotr Zaworski.

Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko oraz nazwę redakcji, prosimy przesyłać na adres: centrummedialne@ekai.pl w terminie do 7 października (poniedziałek) do godz. 16.00.

rl (KAI) / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama