Książka o rtm. Witoldzie Pileckim wydana w Japonii!

W Japonii ukazała się książka „Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz” Adama Cyry. Prawa do publikacji zostały nabyte przez wydawnictwo Misuzu Shobo w Tokio od wydawnictwa Aquila Polonica z Los Angeles.

Jest to kolejne obcojęzyczne wydanie książki (po niemieckim, włoskim, portugalskim, fińskim, dwóch chińskich). Aquila Polonica to niezależne wydawnictwo z Los Angeles, specjalizujące się w publikowaniu po angielsku tekstów o polskich doświadczeniach z okresu II wojny światowej.

Książka „The Auschwitz Volunteer: Beyond Bravery” została przetłumaczona na język angielski z oryginalnego polskiego maszynopisu przez Jarka Garlińskiego. Zawiera wprowadzenie prof. Normana Daviesa oraz przedmowę naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha.

Jak przypomina Aquila Polonica: „We wrześniu 1940 r. oficer Wojska Polskiego Witold Pilecki zgłosił się na ochotnika do udziału w tajnej misji: został aresztowany przez Niemców i wysłany do Auschwitz jako więzień, aby przemycić informacje wywiadowcze do aliantów i zbudować wśród więźniów organizację oporu. Pilecki wykonał tę «misję niemożliwą». Zanim uciekł, ledwie przeżył prawie trzy lata brutalności, głodu i chorób. Tajne raporty Pileckiego z Auschwitz, które alianci otrzymywali na początku 1941 r., były jednymi z pierwszych, które w pełni ujawniły okrucieństwa obozu, w tym masową eksterminację Żydów”.

Misuzu Shobo jest szanowanym japońskim wydawcą, którego publikacje obejmują wszystkie dziedziny kultury, w tym nauki humanistyczne, społeczne, przyrodnicze, literaturę i sztukę. Jego nakładem wydawano książki tak ważnych pisarzy jak Hannah Arendt, Sir Antony Beevor, Nadine Gordimer i Emmanuel Ringelblum.

Źródło: polandww2.com


« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao