Wrocław: abp Józef Kupny przyjął przewodniczącego Bundestagu

Z dwudniową prywatną wizytą w stolicy Dolnego Śląska gości Norbert Lammert, przewodniczący izby niższej niemieckiego parlamentu.

Norbert Lammert to druga po prezydencie Niemiec osoba w państwie. Dziś rano polityk został przyjęty w rezydencji biskupów wrocławskich przez abp. Józefa Kupnego.

Głównym tematem trwającej ponad godzinę rozmowy była aktualna sytuacja Kościoła w Polsce. Gość z Niemiec wspominał również wydarzenia związane z wystosowaniem ponad 50 lat temu Orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich. Wyznał, iż doskonale pamięta atmosferę towarzyszącą wymianie korespondencji pomiędzy Konferencjami Episkopatów Niemiec i Polski. Opowiadał także o doskonałej współpracy pomiędzy Kościołami w obu krajach.

Rozmawiając na temat aktualnych problemów, z jakimi borykają się kraje europejskie, obydwaj rozmówcy zwrócili uwagę na wagę dialogu oraz współpracy międzynarodowej, podkreślili też ogromną rolę, jaką w tej kwestii do odegrania ma Kościół. W tym kontekście wspomniano również zainaugurowane kilka dni temu obchody 750. rocznicy kanonizacji św. Jadwigi. Norbert Lammert i abp Józef Kupny zwrócili przy tym uwagę, że Księżna jest przedstawiana jako patronka pojednania pomiędzy narodami.

Jest to druga wizyta niemieckiego polityka we Wrocławiu, chociaż - jak sam przyznał - po raz pierwszy dane mu było spotkać się z metropolitą. Wyraził przy tym wdzięczność za możliwość rozmowy z arcybiskupem Kupnym.

W programie pobytu Norberta Lammerta w stolicy Dolnego Śląska poza zwiedzaniem miasta jest także nawiedzenie synagogi oraz koncert laureatów Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Narodowym Forum Muzyki.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao