Posłowie chcą uczcić 100. rocznicę objawień fatimskich

Jest projekt okolicznościowej uchwały, która ma uczcić 100. rocznicę objawień fatimskich.

Przesłanie fatimskiego orędzia Matki Bożej jest nadal aktualne. Mając na względzie obecną sytuację geopolityczną Polski, nabiera również szczególnego znaczenia dla naszej Ojczyzny - stwierdzają posłowie, którzy podpisali się pod projektem okolicznościowej uchwały, która ma uczcić 100. rocznicę objawień fatimskich.

Uchwałę poparli m.in. Anna Sobecka, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, b. szef "Solidarności" Janusz Śniadek, czy Robert Telus, członek parlamentarnego zespołu sympatyków ruchów katolickich. W tekście projektu uchwały wnioskodawcy podkreślają, że w swoim orędziu, przekazanym 100 lat temu całemu światu poprzez trójkę dzieci - Hiacyntę, Franciszka i Łucję - Matka Boża przewidziała największe wydarzenia XX wieku, a przesłanie tego orędzia jest nadal aktualne.

"W sposób niezwykle dramatyczny, poprzez przekazanie trzyczęściowej tajemnicy oraz spektakularny cud słońca, Matka Boża przypomniała ewangeliczną prawdę, że ludziom do szczęścia, tak naprawdę, potrzebny jest tylko Wszechmocny Bóg, który stworzył nas dla siebie i pragnie podzielić się z nami pełnią szczęścia" - stwierdza tekst projektu.

W opinii posłów, którzy podpisali się pod projektem uchwały, rzadko które wydarzenie religijne odegrało tak ważną rolę w dziejach Kościoła, a nawet całego świata, jak objawienia fatimskie.

"Mając również na względzie obecną sytuację geopolityczną Polski przesłanie fatimskie nabiera dla naszej Ojczyzny szczególnego znaczenia" - podkreślono w tekście.

"Z powodu wagi i doniosłości orędzia z 1917 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o jego szczególnym znaczeniu, pragnie uczcić objawienia fatimskie w ich setną rocznicę" - podsumowują w projekcie wnioskodawcy.

W uzasadnieniu przypominają ponadto słowa Jana Pawła II o tym, że orędzie fatimskie jest ściśle związane z przeznaczeniem Kościoła i ludzkości i musi być podejmowane z pokolenia na pokolenie, zgodnie z coraz nowymi znakami czasu.

Zatem przypadająca w 2017 roku setna rocznica objawień fatimskich to "wielkie święto promieniujące na cały świat". Uczczenie przez Sejm RP tej rocznicy "będzie wymownym aktem, nadającym międzynarodową rangę temu wydarzeniu".

lk / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama