Zakroczym: Kapituła Namiotów u braci kapucynów

Kapucyni Prowincji Warszawskiej rozpoczęli w Zakroczymiu Kapitułę Namiotów - czas wspólnej modlitwy i podejmowania dyskusji o życiu braci.

Nazwa Kapituły Namiotów nawiązuje do czasów św. Franciszka i początków Zakonu Franciszkańskiego. Około roku 1220, kiedy Zakon coraz bardziej rósł w liczbę, bracia zebrali się w Asyżu, aby spojrzeć na swoje życie i powołanie, wspólnie się modlić i rozeznawać wolę Bożą. Kilka tysięcy uczestników Kapituły zamieszkało w bardzo prowizorycznych mieszkaniach - namiotach. 

Kapituła Namiotów była miejscem wspólnej modlitwy i refleksji nad sposobem życia braci. Czasem rozeznawania woli Bożej i podejmowania dyskusji nad najważniejszymi aspektami braterskiego życia. 

Data rozpoczęcia Kapituły jest nieprzypadkowa - św. Wojciech, wraz ze św. Stanisławem, jest patronem Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Mszą ku czci biskupa męczennika, pod przewodnictwem ministra prowincjalnego o. Andrzeja Kiejzy, rozpoczęła się Kapituła Namiotów braci kapucynów, która ma taki sam cel jak spotkanie braci sprzed niemal 800 lat. Prawie 60 uczestników (w tym delegaci z Łotwy i Białorusi) do czwartku podejmować będą aktualne i ważne tematy dotyczące życia kapucyńskiego dzisiaj. Jest to również czas wspólnej modlitwy i rozeznawania woli Bożej. Kapituła zakończy się w czwartek. 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama