Diecezja sandomierska: blisko 400 młodych osób wypoczywa na wakacyjnych oazach

W Czarnej w Bieszczadach odbył się 7 lipca oazowy dzień wspólnoty, na który przybyli młodzi z 5 wspólnot i Domowego Kościoła.

Hasłem tegorocznego roku pracy formacyjnej oraz wakacyjnych rekolekcji ruchu oazowego jest: „Sługa Niepokalanej”.

Rekolekcje są prowadzone w różnych grupach wiekowych: Oazy Dzieci Bożych, Oazy Nowej Drogi, Oazy Nowego Życia. Wakacyjne turnusy zlokalizowane są w bardzo atrakcyjnych miejscach sprzyjających wypoczynkowi oraz przeżywaniu rekolekcji. Ośrodki, znajdują się w miejscowościach: Skorodne, Wisłok Wielki, Olchowa, Czarna Górna, Rudenka, Mędrów, Niemienice, Sandomierz.

"Na turnusach posługuje 23 księży, kilkunastu moderatorów, klerycy, siostry zakonne oraz duża grupa animatorów" – poinformował ks. Krzysztof Kwiatkowski, moderator diecezjalny Ruchu Światło Życie.

Zdaniem ks. Krzysztofa Kwiatkowskiego, wakacyjny czas wyjazdu oazowego daje młodym to, czego bardzo im współcześnie brakuje i czego poszukują, czyli autentycznych relacji międzyludzkich, gdzie mogą poznać swoich rówieśników, którzy nie tylko żyją wiarą, ale nie wstydzą się o niej świadczyć poprzez modlitwę i świadectwo życia.

"Na oazie mogą doświadczyć wartości, których szukają takich jak: bezinteresowność, życzliwość, otwartość i akceptacja, a które nie jest im łatwo znaleźć w codziennym życiu. Z duchowego punktu widzenia oaza to czas działania Bożej łaski, dzięki której umacniają swoją relację osobową z Bogiem poprzez Pismo Święte i sakramenty" – wyjaśnia moderator diecezjalny.

Podsumowaniem całych wakacyjnych rekolekcji będzie Dzień Wspólnoty, który zaplanowano na 26 sierpnia w Połańcu w parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Apis / Sandomierz

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama