Dobiega końca 29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

W Warszawie dobiega końca 29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży, która na zmaganiach sportowych i teatralnych oraz modlitwach gromadzi w tym roku 1,5 tys. dzieci i młodzieży z Polski oraz z zagranicy.

Trwają jeszcze finały szesnastu konkurencji sportowych, codziennie przy dźwięku fanfar wręczane są puchary i medale za zwycięstwo. Na obiektach warszawskiego AWF kończą się parafiadowe zmagania lekkoatletyczne. 

Parafiadę swoją obecnością wsparł Tomasz Majewski, który 11 lipca odwiedził Kampus SGGW, opowiedział o swojej karierze sportowej oraz udzielił wielu rad młodym sportowcom. Na zakończenie spotkania mistrz olimpijski wykonał rzut balonem parafiadowym wypełnionym wodą.

Na deskach teatru odbył się przegląd małych form teatralnych o tematyce „Muzyczna poezja Jeremiego Przybory”. Wczoraj zebrani parafiadowicze uczestniczyli w specjalnym wieczorze międzykulturowym pod hasłem „Łączy nas Polska”.

W filarze „świątynia”, podczas specjalnie przygotowanych wieczorów modlitewnych, parafiadowicze poznają osobę założyciela Zakonu Pijarów – św. Józefa Kalasancjusza. 29. Parafiadę odwiedzili pijarscy neoprezbiterzy, którzy przyjechali ze specjalnym, kapłańskim błogosławieństwem.

Uroczyste zakończenie 29 Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży odbędzie się w piątek 14 lipca o godz. 15.30 na terenie SGGW. Obecni będą przedstawiciele władz i organizacji współpracujących z Parafiadą. Zostaną wówczas wręczone puchary dla najbardziej wszechstronnych reprezentacji polskich i zagranicznych. Przy wyborze zostaną wzięte pod uwagę wyniki reprezentacji w trzech filarach rywalizacji: sportowej, kulturalnej oraz wiedzy religijnej.

Zakończenie tegorocznej Parafiady zwieńczy uroczysta Msza św. tego samego dnia o godz. 20.00 w Świątyni Opatrzności Bożej, przy grobie o. Józefa Jońca SP, założyciela i propagatora idei Parafiady.

Organizatorem Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży jest Stowarzyszenie Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza, prowadzone przez Zakon Pijarów. Wydarzenie ma na celu integralny i pełny rozwój człowieka, realizowany poprzez wcielanie w życie idei starożytnego wychowania opartego na triadzie: stadion-teatr-świątynia.

Patronat honorowy nad 29. Międzynarodową Parafiadą Dzieci i Młodzieży objął Prezydent Rzeczpospolitej Polski, Andrzej Duda.

parafiada.pl, lk / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama