Rowerem z Lublina na Mont Blanc - wielka wyprawa charytatywna

Przejechał na rowerze ponad 2000 km w dwa tygodnie. Zdobył najwyższy szczyt Europy – Mont Blanc. Wszystko po to, by wesprzeć wychowanków świetlic prowadzonych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie.

Radek Malinowski, na co dzień wychowawca w jednej ze świetlic Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, zdobył Dach Europy, aby promować zbiórkę prowadzoną przez fundację. Środki zbierane do Funduszu św. Brata Alberta przeznaczane są na codzienne funkcjonowanie fundacyjnych placówek. Właśnie ten święty był patronem wyprawy na Mont Blanc. Św. Brat Albert poświęcił swoje życie i talenty na rzecz pomocy ubogim i potrzebującym, a często też odrzuconym. Tym samym swoim życiem pokazał, że warto „być dobrym jak chleb”.

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo od blisko 30 lat prowadzi w Lublinie dwa ośrodki, gdzie ich wychowankowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Podstawowym założeniem jest wsparcie wychowanka, nie tylko w jego doraźnych problemach, ale przede wszystkim poprzez długofalowe oddziaływania programu wychowawczego. Do każdej placówki codziennie uczęszcza ok. 30 dzieci w wieku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Zajęcia odbywają się w godz. 15:00-19:00. Placówki proponują ciekawe zajęcia rozwijające umiejętności i zainteresowania dziecka, pomoc w odrabianiu lekcji oraz uczestnictwo we wspólnocie kierującej się wartościami ważnymi dla rozwoju wszechstronnego dziecka. W placówkach pracują pedagodzy oddani i zaangażowani w swoją pracę, wychowawcy z wieloma pasjami i talentami, którymi dzielą się z dziećmi i młodzieżą.

Radek Malinowski jest jednym z tych pedagogów. Pierwszy etap wyprawy polegał na przejechaniu rowerem ponad 2000 km. Radek swoją wyprawę rozpoczął w Lublinie, skąd wyruszył na początku sierpnia w kierunku Czech, następnie przez Austrię, Węgry, Słowenię oraz Włochy dotarł do Francji do podnóża Mont Blanc. Po krótkim odpoczynku oraz aklimatyzacji rozpoczął drugi etap wyprawy. Po zmaganiach z przerażająco silnym wiatrem, temperaturą -25C, śniegiem i lodem, 18 sierpnia 2017 r. o godz. 14:22 zdobył najwyższą górę Europy – Mont Blanc (4810 m n.p.m.). Dzięki morderczemu wysiłkowi, zmaganiu z siłami natury oraz samym sobą, Radek pokazał swoim wychowankom, że praca nad sobą oraz stawianie sobie wymagań są ważne.

Radek Malinowski ma 31 lat. Jest doktorantem teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i absolwentem kierunku - Wychowanie Fizyczne. Pracuje jako nauczyciel religii w Specjalnym Ośrodku Szkolno-wychowawczym oraz wychowawca w świetlicy Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Od najmłodszych lat pasjonuje się sportem – jest trenerem koszykówki oraz zawodnikiem AZS KUL. Wciąż stawia sobie nowe plany, już dzisiaj rozmyśla o kolejnej wyprawie.

Źródło: Marcin Czakon, Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama