Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Krzysztof Cugowski i wielu innych artystów polskiej sceny muzycznej zaśpiewało podczas multimedialnego koncertu organizowanego z okazji XVII Dnia Papieskiego. Widowisko po raz pierwszy odbyło się w w Świątyni Opatrzności Bożej.
Mottem tegorocznego koncertu były słowa towarzyszące XVII Dniu Papieskiemu - "Idźmy naprzód z nadzieją", zaczerpnięte z listu apostolskiego św. Jana Pawła II "Novo millennio ineunte".
– Bardzo dziękuję, że w tym pięknym koncercie mogliśmy wysłuchać, przyjąć świadectwo Jana Pawła II o nadziei, posłuszeństwie Słowu Bożemu i o miłości do Matki Najświętszej; świadectwo wyrażone językiem muzyki – powiedział kard. Nycz. Dodał, że trudno sobie wyobrazić, żeby bez tego języka kultury można przybliżyć pontyfikat Jana Pawła II.
Po raz pierwszy w tradycji koncertów papieskich, tegoroczny był multimedialnym widowiskiem opartym na życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II oraz na historii życia stypendystów i absolwentów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", które stanowiły osnowę narracji koncertu.
W koncercie znalazły się utwory w wykonaniu znanych artystów sceny muzycznej z towarzyszeniem zespołu "Gospel Rain". Oprawę muzyczną wzbogaciły grafiki przygotowywane techniką malowania piaskiem, odnoszące się do narracji koncertu oraz do wykonywanych utworów wokalno-instrumentalnych.
Na scenie pojawili się Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Krzysztof Cugowski, Kasia Dereń, Andrzej Lampert i Krzysztof Iwaneczko.
Koncert tradycyjnie poprowadził Krzysztof Ziemiec, od lat wspierający Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Scenarzystą i reżyserem widowiska był Grzegorz Sadurski, twórca programów, koncertów i wydarzeń o charakterze religijnym, animator polskiej sceny chrześcijańskiej.
Główne widowisko Dnia Papieskiego po raz pierwszy odbyło się w Świątyni Opatrzności Bożej.
Dzień Papieski jest obchodzony od 17 lat. Tego dnia zbierane są fundusze na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Program stypendialny prowadzi Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzięki niemu młodzież otrzymuje comiesięczne wsparcie w nauce od gimnazjum, aż po studia.
mip, lk / Warszawa