Kraków: kard. Dziwisz poświęci popiersie Papieża Polaka w Centrum Jana Pawła II

Kard. Stanisław Dziwisz poświęci dziś popiersie Papieża Polaka w Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Rzeźba jest podarunkiem od Rycerzy Kolumba wręczonym w sierpniu tego roku podczas 135. Najwyższej Konwencji w St. Louis przez Najwyższego Rycerza Carla Andersona.

W 39. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża i w 1. rocznicę poświęcenia Sanktuarium Jana Pawła II, o godzinie 16 października o godz. 17:00 kard. Dziwisz odprawi Mszę św., po której nastąpi uroczyste poświęcenie popiersia Papieża Polaka. Eucharystia sprawowana będzie w Sanktuarium Jana Pawła II, w którym figura zostanie umieszczona na stałe i udostępniona pielgrzymom.

Kardynał Dziwisz w dniach 1-3 sierpnia tego roku uczestniczył w 135. Najwyższej Konwencji - dorocznym zjeździe Rycerzy Kolumba z całego świata, podczas którego Najwyższy Rycerz Carl Anderson wręczył mu rzeźbę będącą symbolem jedności i łączności Narodowego Sanktuarium Jana Pawła II prowadzonego przez Rycerzy Kolumba w Waszyngtonie z krakowskim Centrum Jana Pawła II. Jest również symbolem przywiązania Rycerzy Kolumba do nauczania i duchowego dziedzictwa papieża Polaka, na którego zaproszenie rozpoczęli swoją działalność w Polsce.

Mszę św. koncelebrował będzie arcybiskup Wacław Depo - metropolita częstochowski, Kapelan Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce. Swoje uczestnictwo w uroczystości zapowiedzieli także przedstawiciele Rady Stanowej Rycerzy na czele z Delegatem Stanowym Tomaszem Wawrzkowiczem - przywódcą Rycerzy Kolumba w Polsce.

Rycerze Kolumba są międzynarodową organizacją katolickich mężczyzn. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach prawie 2 mln członków. W Polsce Rycerze obecni są od ponad 11 lat i liczą 5 tys. mężczyzn działających w 100 radach na terenie 27 diecezji. Zasadami Rycerzy Kolumba są miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Założycielem organizacji był ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Obecnie toczy się proces beatyfikacyjny założyciela.

ta,pb / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama