Jasna Góra i paulini włączeni w „Modlitwę serc i stóp kapłańskich”

W archidiecezji częstochowskiej trwa szczególna modlitwa o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Dołączyli do niej także paulini.

Post, pokuta, pielgrzymka piesza z krzyżem i Jezusem eucharystycznym, od kościoła do kościoła, są wielkim wołaniem o nowych robotników Pana. W „Modlitwę serc i stóp kapłańskich” włączona jest również Jasna Góra, która w ciągu ostatnich dni też jest kościołem stacyjnym.

- My, księża, musimy się ruszyć z naszych domów i udać się na peryferie - przekonuje częstochowski bp pomocniczy Andrzej Przybylski. - Zaczynamy po prostu od siebie, bo nadszedł czas, żebyśmy nie tylko analizowali socjologicznie i kulturowo świat i przyczyny odchodzenia od wiary, ale żebyśmy zastanowili się najpierw i zaczęli od siebie – powiedział częstochowski biskup pomocniczy i zachęcił kapłanów do odpowiedzi na pytania: czy mnie biskupowi, czy nam kapłanom nie brakuje wiary, przykładu, pokuty i dlatego nie przyciągamy?

Bp Przybylski dodał, że wyjście kapłanów na ulice z krzyżem, ma poruszyć serca wiernych. - Żeby poprosić ludzi by się dołączyli do nas, żeby cały Kościół się modlił i wiedział o naszej trosce i naszym bólu, że jest mało powołań do kapłaństwa, a potrzeb bardzo dużo - powiedział biskup.

Dziś do pielgrzymki kapłańskiej dołączyli także paulini z Jasnej Góry. – My sami też potrzebujemy kapłanów, bo się spowiadamy, przyjmujemy Eucharystię, bo słuchamy Słowa Bożego i widzimy jakim skarbem jest kapłaństwo i dlatego bardzo potrzebujemy, by młodzi mężczyźni odważnie dążyli ku kapłaństwu – powiedział o. Michał Legan. Zakonnik podkreślił także, że nie można było nie pójść wraz z pasterzem czyli arcybiskupem seniorem Stanisławem Nowakiem, który mimo wielkich trudności także ofiarował swoje cierpienie prosząc o nowe powołania.

W całej Polsce do seminariów zgłasza się coraz mniej kandydatów do kapłaństwa.

W modlitwę o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego włączają się także siostry, pełniące dyżur w wakacyjnym Paulińskim Ośrodku Powołań na Jasnej Górze.

W tzw. namiocie powołaniowym przedstawicielki różnych zgromadzeń dzielą się swoim doświadczeniem odkrywania Bożego głosu i udzielają potrzebnych informacji zainteresowanym.

Obok namiotu stoi też kilka krzeseł, aby osoby chętne mogły usiąść i odmówić cząstkę różańca. Priorytetem akcji „Wpadnij na 10-tkę” jest przede wszystkim błaganie o robotników na „żniwa Pana”.

Jasnogórski namiot powołaniowy, na którym widnieje napis: „Porozmawiajmy o Twoim powołaniu” mieści się przy Pomniku Prymasa Wyszyńskiego, a więc na drodze z błoni do Sanktuarium.

it / Jasna Góra

« 1 »

reklama

reklama

reklama