„Szkoła Maryi” miała swoje święto

Szkoła Maryi – prężnie rozwijające się dzieło Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, 19 października 2019 roku obchodziła swoje święto – FIRE.

Tegoroczne spotkanie, przebiegające pod hasłem „Duch i Oblubienica”, było zorganizowane w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie i zgromadziło ponad 300 uczestników z Polski i z zagranicy. Uroczystą mszę świętą z udziałem kapucyńskich seminarzystów koncelebrowali br. Przemysław Tomas – opiekun Szkoły Maryi w Polsce, br. Piotr Kurkiewicz – założyciel Szkoły, br. Maciej Zinkiewicz – dyrektor wydawnictwa „Serafin” oraz br. Marek Miszczyński – gwardian krakowskiego klasztoru kapucynów, który wygłosił homilię. Szczególnym momentem podczas FIRE było uroczyste zawierzenie się Matce Bożej, do którego uczestnicy przygotowywali się indywidualnie poprzez 33-dniowe rekolekcje.

Gdyby nie Szkoła Maryi, myślę, że moje życie byłoby w powijakach. Szkoła jest fantastyczną przestrzenią, gdzie absolutnie każdy może odnowić w sobie rozumienie, czym jest życie chrześcijańskie (…) Jesteśmy trochę takim domem rodzinnym Maryi – tak uczestniczka FIRE, Dominika Salwa z krakowsko-nowotarskiej filii Szkoły, podsumowała budowanie swojej relacji z Maryją, w trakcie audycji w Radiu Warszawa. Zapraszamy do wysłuchania tej ciekawej rozmowy o różańcu, Szkole Maryi i Fire:

Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji św. Maryi z Nazaretu Matki Kościoła, czyli w skrócie „Szkoła Maryi” to propozycja dla każdego, kto chce odkryć na nowo Boga i żyć prawdziwie po chrześcijańsku. Powstała w 1998 r. Czerpie z bogactwa duchowych doświadczeń Kościoła Katolickiego – integruje i inspiruje do rozwoju osoby indywidualne oraz wspólnoty w Polsce i za granicą. Jej działanie jest oparte o filie, znajdujące się w 17 krajach, organizujące 4 sesje w ciągu roku: trzy weekendowe (jesienną, zimową i wiosenną) oraz jedną 10-dniową, letnią.

„Szkoła Maryi” działając w ramach “Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkoły Życia” ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Prowadzi działalność ewangelizacyjną, która nie ogranicza się do formacji i przygotowania do służby w parafii, ale obejmuje także inicjatywy mające na celu wyjście z pomocą do potrzebujących, np. Centra Rehabilitacji dla osób uzależnionych i byłych więźniów (działają na Ukrainie i Litwie). Inne inicjatywy to tzw. „Powstanie Różańcowe”, „Rok dla Jezusa” (roczna szkoła misyjna dla świeckich), „Oasis” (wyjazdy formacyjno-wypoczynkowe dla młodzieży), żeńskie zgromadzenie zakonne Sióstr Maryi w Duchu Świętym i Diakonia stała dla osób świeckich.

Br. Przemysław Tomas OFMCap / Biuletyn CiZ

Witryna "Szkoły Maryi"

« 1 »

reklama

reklama

reklama