Oazowicze chcą wybudować studnię w Kenii

„To dzieło może być pierwszą Oazą, w dosłownym tego słowa znaczeniu, stworzoną przez Ruch Światło-Życie” – podkreślają przedstawiciele Diakonii Misyjnej. Zachęcają, by wspólnie zbudować „studnię i lepsze jutro dla Masajów”.

„Są miejsca na świecie, gdzie woda w kranie czy nawet czysta woda nie są normalnością. Po wodę trzeba chodzić kilometrami. Tak jest także wśród plemienia Masajów w Kenii, co animatorzy oazowi zobaczyli na własne oczy” – czytamy na stronie, opisującej projekt budowy studni, która pozwoliłaby dostarczyć czystą wodę dzieciom ze szkoły podstawowej w Mashuruu. Susza zmusza niektóre rodziny do wielokilometrowych migracji z całym dobytkiem.

„Byliśmy w społeczności masajskiej ugoszczeni jak najlepsi przyjaciele. Poznaliśmy te rodziny, staliśmy się częścią wspólnoty. Nawet dostaliśmy masajskie imiona. Celebrowaliśmy rodzinne uroczystości, modliliśmy się razem. Odkryłem, że Ci ludzie nie kalkulują zysków i strat, a po prostu sobie pomagają” – mówi Kamil Malarski z Diakonii Misyjnej Archidiecezji Poznańskiej, który w te wakacje posługiwał w Kenii. „Teraz jako przyjaciele chcemy im pomóc i zbudować studnię” – dodaje Kamil

Rozwiązaniem problemu z dostępem do wody może być studnia głębinowa. Mogłaby ona stanąć przy szkole podstawowej, która jest częścią misji katolickiej. „Będą z niej mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale także ich rodziny i okoliczni mieszkańcy. Dzięki temu kobiety nie będą musiały pokonywać kilometrów w stronę rzeki, co oszczędzi dużo czasu i sił” - czytamy na stronie projektu.

„To dzieło może być pierwszą Oazą, w dosłownym tego słowa znaczeniu, stworzoną przez Ruch Światło-Życie. Niech dostęp do wody da im poczucie bezpieczeństwa, szansę na lepsze warunki życia i poczucie, że ktoś z dalekiego kraju robi coś dla nich zupełnie bezinteresownie. Jak przyjaciele. Zbuduj z nami studnie i lepsze jutro dla Masajów” – zachęca Diakonia Misyjna.

Budowa studni ma kosztować 120 tys. złotych. Projekt można wesprzeć za pośrednictwem strony wspieram.oaza.pl – każdy może symbolicznie wybrać, czy chce ufundować metr żwiru, metr rur czy pół metra wykopu. Można także wpłacić dowolnie wybraną kwotę.

Źródło: wspieram.oaza.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao