Prymas wziął udział w kolędowym challenge'u z Orszakiem Trzech Króli

Abp Wojciech Polak, wspierany przez swoich najbliższych współpracowników i siostry franciszkanki, wziął udział w kolędowym wyzwaniu Orszaku Trzech Króli, któremu towarzyszy akcja charytatywna mająca pomóc w zebraniu środków na wyposażenie szkoły w Nairobi w Kenii.

Następni nominowani to Chór Prymasowski, siostry franciszkanki z Orlika i bp Krzysztof Wętkowski.

Orszakowy Challenge Kolędowy to inicjatywa Orszaku Trzech Króli, która ma łączyć ludzi w tradycji śpiewania kolęd za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wyzwanie polega na nagraniu dowolnej kolędy, której zaśpiewanie poprzedzone jest słowami: „Razem z Orszakiem Trzech Króli zbieramy na edukację w Afryce”. Nagranie należy umieścić na Facebooku, Twitterze, Instagramie dołączając hasztagi: #OrszakdlaAfryki #KolędujmyRazem #OrszakTrzechKróli. Śpiewający nominuje następnie trzy osoby, które mają 72 godziny na wzięcie udziału w zabawie.

Prymasa Polski nominował abp Grzegorz Ryś z Łodzi, który akompaniując sobie na gitarze zaśpiewał kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Abp Wojciech Polak odpowiedział na wyzwanie i z towarzyszeniem „prymasowskiej rodziny” - sióstr franciszkanek i swoich najbliższych współpracowników, zaśpiewał jedną z najpopularniejszych polskich kolęd „Cichą Noc”. Jednocześnie do udziału w zabawie Prymas nominował Chór Prymasowski, siostry franciszkanki z Orlika oraz biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego.

Nagranie kolędy z Gniezna zobaczyć można na www.archidiecezja.pl oraz na Facebooku i Twitterze archidiecezji gnieźnieńskiej.

Challenge oprócz niewątpliwego waloru wokalnego ma również wymiar charytatywny. W tym roku celem jest zebranie pieniędzy na wyposażenie dla szkoły Eastlands, w stolicy Kenii - Nairobi. Eastlands jest położona w jednej z biedniejszych dzielnic Nairobi - Donholm i jest otoczona slumsami. Aby odmienić losy lokalnej społeczności, placówka umożliwia kształcenie młodych chłopców w zawodach pożądanych na rynku pracy. Dzięki wykształceniu mogą oni odpowiedzialnie wejść w dorosłość i zacząć utrzymywać swoje rodziny. Organizatorzy planują zebrać 135 tysięcy złotych na sprzęt do dziesięciu stanowisk laboratoryjnych, służących do nauki naprawy silników, co pozwoli uczniom rozwijać swoje umiejętności. Pieniądze na pomoc dla Afryki mogą wpłacać zarówno nominowani, jak i widzowie.

Rok temu akcji towarzyszyło zbieranie środków na Łódzkie Hospicjum dla Dzieci Łupkowa. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu kolędników informacja o zbiórce dotarła do darczyńców, którzy przekazali łącznie ponad 300 tysięcy złotych.

W wyzwaniu może wziąć udział każdy.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao