Rekolekcje przed Ogólnopolskim Kongresem Jezusa Chrystusa Króla

W najbliższy piątek – 15 października – w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach rozpoczną się 10-dniowe „Rekolekcje Polaków”, poprzedzające zaplanowany na początek listopada w Warszawie Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla.

Rekolekcje Polaków, połączone z Nabożeństwem Ekspiacyjnym, będą się odbywały pod hasłem: „Realizacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w Kościele, Narodzie i Państwie Polskim”. Rozpoczną się one 15 października o godz. 15, czyli w Godzinie Miłosierdzia.

Przez 10 dni nauki rekolekcyjne będą głosili biskupi, którzy którzy będą rozważać poszczególne wezwania Aktu Intronizacyjnego oraz praktyczną realizację tych wezwań w życiu narodowym, parafialnym, rodzinnym i indywidualnym. Na 24 października zaplanowano zakończenie rekolekcji i odnowienie Aktu Intronizacyjnego przed Najświętszym Sakramentem.

Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla pod hasłem „W diecezjach i parafiach: «Króluj nam, Chryste!» – realizacja Jubileuszowego Aktu Intronizacyjnego” odbędzie się natomiast w Warszawie w dn. 4-7 listopada. Jego zakończeniem będzie Orszak Jezusa Chrystusa Króla.

Szczegóły dotyczące rekolekcji i kongresu można znaleźć na stronach dzielointronizacji.pl, intronizacja.pl, krolujnamchryste.pl. Transmisję rekolekcji będą prowadzić: Telewizja Miłosierdzie i Radio Miłosierdzie (milosierdzie.pl).

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao