Rząd przedstawił wstępny harmonogram luzowania obostrzeń w maju

Rząd przedstawił wstępny harmonogram luzowania obostrzeń epidemicznych w maju. W najbliższym miesiącu otwarte będą m.in. galerie handlowe, siłownie, restauracje, a uczniowie wrócą do szkół.

W komunikacie na stronach rządowych przekazano, że przy utrzymującym się niskim poziomie zakażeń możliwe będzie stopniowe luzowanie obostrzeń według zaplanowanego harmonogramu. Zaznaczono, że może się on zmieniać zależnie od sytuacji epidemicznej.

Od 1 maja

– Jednolite zasady bezpieczeństwa w całym kraju – otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne

– Sport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu, limit maks. 50 osób.

– Sport – uprawianie sportu na krytych obiektach sportowych i na basenach dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży, maks. 50 proc. obłożenia obiektu

Od 4 maja

– Jednolite zasady bezpieczeństwa w całym kraju – nauka hybrydowa w klasach I-III szkół podstawowych.

– Kultura – otwarte galerie sztuki i muzea – limit jedna osoba na 15 mkw., działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

– Handel – otwarte sklepy budowlane, meblowe, galerie handlowe – limit jedna osoba na 15 mkw., działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

– Kult religijny – nabożeństwa z limitem jedna osoba na 15 mkw. w świątyniach, rekomendacja odprawiania ceremonii na świeżym powietrzu

– Edukacja – szkoły podstawowe: nauka stacjonarna dla klas I-III szkoły podstawowej, ścisły reżim sanitarny, m.in. wietrzenie sal podczas przerw i dezynfekcja placówek w weekendy.

Od 8 maja

– Hotele otwarte dla gości – maks. 50 proc. obłożenia obiektu, zamknięte restauracje i strefa welness & spa.

Od 15 maja

Noszenie maseczek na świeżym powietrzu – jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15, możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust maseczką w pomieszczeniach zamkniętych.

– Gastronomia zewnętrzna (na świeżym powietrzu) – otwarte ogródki restauracyjne, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami i limit osób na stolik.

– Kultura – otwarte kina i teatry na świeżym powietrzu, maks. 50 proc. obłożenia, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

– Imprezy okolicznościowe na zewnątrz – możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii – limit do 25 osób w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami i limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii zewnętrznej).

– Edukacja – szkoły podstawowe i średnie: nauka hybrydowa dla klas IV-VIII szkół podstawowych, nauka hybrydowa dla klas I-IV szkół średnich. Ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy

– Sport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu, maks. 25 proc. publiczności

Od 29 maja

– Gastronomia wewnętrzna – otwarte restauracje – maks. obłożenie 50 proc. lokalu, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – zachowany bezpieczny dystans między stolikami, limit osób na stolik.

– Imprezy okolicznościowe wewnątrz – możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii – limit do 50 osób, w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami i limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii wewnętrznej)

– Kultura – otwarte kina i teatry, maks. obłożenie 50 proc. placówki, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym.

– Sport – uprawianie sportu na krytych obiektach sportowych i basenach – obiekty dostępne dla wszystkich, maks. obłożenie do 50 proc. (z widownią)

– Sport – uprawianie sportu w siłowniach, w klubach fitness, solaria, limit jedna osoba na 15 mkw., działalność w ścisłym reżimie sanitarnym.

– Edukacja – szkoły podstawowe i średnie – nauka stacjonarna dla wszystkich uczniów, ścisły reżim sanitarny, wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy.

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama