W archidiecezji warmińskiej będą dwa miejsca z relikwiami bł. Stefana Wyszyńskiego

Parafia bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie i sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Warmińskim to miejsca, w których umieszczone zostaną relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego. Ich wprowadzenie do olsztyńskiej parafii odbędzie się we wtorek. Do sanktuarium w Stoczku 12 października.

Rzecznik archidiecezji warmińskiej ks. Marcin Sawicki poinformował PAP, że wprowadzenie relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego do kościoła w parafii bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie odbędzie się we wtorek. Liturgii przewodniczyć będzie metropolita warmiński abp Józef Górzyński. Wydarzenie poprzedzone będzie triduum modlitewnym od 26 do 28 września pod przewodnictwem ks. kan. Sławomira Ropiaka.

Dotychczasowa parafia bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie zmieni nazwę na parafię bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego, a budujący się w niej kościół będzie pod wezwaniem bł. Stefana Wyszyńskiego.

Relikwiarz z kroplą krwi umieszczony zostanie tymczasowo w bocznej części kościoła, gdzie w przyszłości powstanie kaplica poświęcona błogosławionemu Stefanowi Wyszyńskiemu. Relikwie z krwi zostały przekazane archidiecezji warmińskiej przez kurię archidiecezji warszawskiej. Mają certyfikat potwierdzający autentyczność.

Krew została ofiarowana przez lekarza, który się opiekował kardynałem w ostatnim stadium jego choroby. Relikwie I stopnia to pozostałości ciała błogosławionego, np. krew, kości czy włosy – wyjaśnił ks. Sawicki.

Relikwie kardynała trafią też do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Warmińskim, gdzie prymas Wyszyński był internowany w latach 1953-1954. Tam wprowadzenie relikwii nastąpi 12 października.

Bł. Stefan Wyszyński żył w latach 1901-1981. W latach 1948-1981 był prymasem Polski, metropolitą gnieźnieńskim i warszawskim.

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama