Muzyka wsparciem osób w depresji

23 lutego obchodzony jest Dzień Walki z Depresją. Depresja to choroba, którą należy leczyć, a chore osoby potrzebują odpowiedniego wsparcia. Takie wsparcie pragnie okazać Chórtownia w partnerstwie z Ogólnopolską Konferencją „Mam głos” z akcją „Muzyka – wsparcie osób w depresji”.

Włączając się w obchody Światowego Dnia Walki z Depresją fundacja Chórtownia w partnerstwie z Ogólnopolską Konferencją „Mam głos” organizuje akcję „Muzyka – wsparcie osób w depresji”. Jej głównym założeniem jest propagowanie śpiewu chóralnego jako formy wspomagania procesu wychodzenia z choroby. Równie ważnym działaniem jest szerzenie profesjonalnej wiedzy na temat depresji, dzięki wsparciu zaangażowanych psychologów i psychoterapeutów.

Od 19 do 27 lutego zgłoszone do akcji chóry z całej Polski (i nie tylko) organizują koncerty połączone z prelekcją na temat depresji. Zespoły zaproszą są również do aktywnego udziału w próbach otwartych, podczas których wszyscy chętni będą mogli osobiście doświadczyć jak kolektywny śpiew pozytywnie wpływa na samopoczucie. We współpracy z lokalnymi parafiami chóry podejmą się również muzycznej oprawy liturgii.

Poszczególne chóry zapraszają także do udziału Ośrodki Wsparcia Zdrowia Psychicznego, które podczas wydarzeń artystycznych zapewnią rzetelną dawkę wiedzy na temat depresji.

Chóry podeszły do tematu niezwykle kreatywnie, przykładem mogą być „próbo-koncerty". W Gliwicach w dniu 24 lutego 2022 r. o godzinie 18.30 w dawnym Klubie Perełka przy ul. Studziennej 6 odbędzie się próbo-koncert w wykonaniu Chóru Mieszanego Klaster.  Chór postanowił włączyć publiczność do aktywności wokalnej podczas tego wydarzenia, dlatego pierwszym punktem programu będzie wspólne rozśpiewanie chórzystów i gości. Następnie zostanie odczytany list otwarty z przesłaniem Ogólnopolskiej Konferencji „Mam głos”, a potem chór zaśpiewa kilka utworów ze swojego repertuaru. Po koncercie można będzie porozmawiać z chórzystami i dyrygentem. Podobne wydarzenia odbędą się w Kielcach, Limanowej, Katowicach i innych miejscach w Polsce. 

W akcji bierze udział 50 chórów z następujących miejscowości: Białystok, Bydgoszcz, Chełmno, Chorzów, Glinianka, Gliwice, Głogów, Goraj, Gostynin, Grudziądz, Grodzisk Mazowiecki, Kalisz, Katowice, Kielce, Knurów, Kraków, Legnica, Limanowa, Lublin, Łódź, Mielec, Opole Lubelskie, Poznań, Rogów, Rzeszów, Spychów, Świętajno, Tuczempy, Warlubie, Warszawa, Wysowa, Zabierzów, Zabrze, Zamość, Ząbkowice Śląskie, Żnin i Odessa.

Kompletna lista uczestników i harmonogram ogólnopolski na stronie Chórtowni.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama