„O pokój i za Ukrainę”. W Środę Popielcową kard. Nycz odprawi Mszę św. w Świątyni Opatrzności Bożej

Do wspólnej modlitwy i wyrażenia solidarności kard. Kazimierz Nycz zaprasza wszystkich wiernych, zarówno Polaków i Ukraińców mieszkających i pracujących w stołecznej metropolii, jak również wszystkich obcokrajowców.

Msza św. rozpocznie się o godz. 20 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. 

Modlitwa o pokój na Ukrainie będzie towarzyszyła całemu tegorocznemu pielgrzymowaniu szlakiem Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych w Warszawie – zdecydował metropolita warszawski odpowiadając na apel papieża Franciszka. Świątynia Opatrzności Bożej to pierwszy z Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych, w którym metropolita warszawski co roku odprawia Mszę św. w Środę Popielcową. Więcej o 8. edycji >>

Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona w językach polskim i ukraińskim. Po ukraińsku zostanie odczytane jedno z czytań mszalnych oraz części modlitwy eucharystycznej wypowiadanej przez koncelebransów. 

Do udziału we Mszy św. zostały zaproszone m.in. wspólnoty grekokatolickie z Warszawy, Piaseczna, Grójca, jak również środowisko skupione wokół Studium Chrześcijańskiego Wschodu działającego przy klasztorze dominikanów na Służewie. 

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama