Donald Tusk publicznie nawołuje do aborcji nienarodzonych dzieci. Podpisz petycję „Nie zabijaj!”

Jakiś czas temu media obiegł apel Donalda Tuska, w którym polityk jawnie poparł zabijanie nienarodzonych dzieci. Katolicy w Polsce wystosowali apel do abp. Tadeusza Wojdy SAC o interwencję w tej sprawie.

„Mamy gotowy projekt dotyczący legalnej aborcji do 12 tygodnia, która ma być decyzją kobiety w porozumieniu z lekarzem, a nie decyzją księdza, prokuratora i działacza PiS-u. Na sto procent to zagwarantujemy” – oświadczył.

Słowa polityka wywołały sprzeciw wśród środowisk pro-life, ponieważ oznacza to, że trzymiesięczne bezbronne dzieci w łonach matki, stracą prawo do życia, które przysługuje każdemu z nas.

W związku z zaistniałą sytuacją katolicy w Polsce wystosowali apel do arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC, biskupa ordynariusza archidiecezji gdańskiej, o interwencję w sprawie jego diecezjanina Donalda Tuska.

„Ten oburzający zamach na świętość życia nie zdziwiłby opinii publicznej, gdyby wypowiadał go polityk o zdeklarowanym światopoglądzie antyreligijnym i antynatalistycznym. W tym wypadku mamy jednak do czynienia z człowiekiem, który deklaruje swoją wiarę katolicką, a jeszcze niedawno próbował zbijać polityczny kapitał, nawiązując do tradycji pobożnościowych, jak kreślenie znaku krzyża na chlebie. Pozował też z rodziną do słynnego zdjęcia przed domowym ołtarzykiem z wielkim krucyfiksem i obrazkami przedstawiającymi Pana Jezusa” – czytamy na stronie, gdzie można podpisać petycję.

Czy Donald Tusk, deklarując legalizację aborcji, zaciągnął ekskomunikę? – brzmi pytanie ankietowe.

Nie tylko w Polsce, ale również w Stanach Zjednoczonych pojawiają się informacje, że tamtejsi politycy jawnie popierają aborcję.

Głośna była sprawa Nancy Peolsi, amerykańskiej polityk Partii Demokratycznej, która zażądała, aby kobiety miały „wolność” do aborcji ich nienarodzonych dzieci. Demokratka podkreśla w swoich wypowiedziach, że jest osobą wierzącą, ale popiera zabijanie bezbronnych istot.

Arcybiskup San Francisco Salvatore Cordileone w związku z jej wypowiedziami wydał 20 maja zakaz udzielania jej i przystępowania do Komunii św., dopóki nie wyrzeknie się wspierania aborcji (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).

Dlatego polscy katolicy apelują do arcybiskupa Wojdy, metropolity gdańskiego, o interwencję w sprawie jego diecezjanina Donalda Tuska, aby zatrzymał jego brutalną politykę, w której ucierpieć mogą bezbronne dzieci

Link do podpisania petycji znajduje się tutaj

stawiamnazycie.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama