Być mnichami... Miłość do Jezusa połączona z pasją głoszenia Ewangelii

„Być mnichami w sercu świata” – tak brzmi dewiza Rodziny Świętego Szarbela. To wspólnota, która pragnie szerzyć dzieła miłosierdzia i ewangelizacji. Posługuje modlitwą. W Polsce przewodniczy jej prof. Bańka.

Rodzina Świętego Szarbela to stowarzyszenie wiernych funkcjonujące w Kościele katolickim na prawach trzeciego Zakonu Libańskich Maronitów, pod auspicjami wikariusza generalnego patriarchy antiocheńskiego maronitów, biskupa patriarchalnej diecezji Jounieh w Libanie.

„Rodzina Świętego Szarbela to miłość do Jezusa połączona z pasją głoszenia Ewangelii, posługą modlitwą, nauczaniem i świadectwem, a także z fascynacją najstarszą tradycją chrześcijańskiej duchowości. Patronuje nam w tym św. Szarbel. Rodzina Świętego Szarbela to również braterstwo i głębokie duchowe więzi, które pozwalają nam, rzymskim katolikom pozostawać w niezwykłej jedności z naszymi braćmi i siostrami z Kościoła maronickiego oraz z innych Kościołów chrześcijańskich” – czytamy na stronie maronici.pl.

Założycielem i przewodniczącym Rodziny Świętego Szarbela jest libański katolik, maronita Raymond Nader. Podróżuje on po całym świecie, głosząc Ewangelię i przekazując orędzie św. Szarbela.

W Polsce tej wspólnocie przewodniczy prof. Aleksander Bańka, który specjalizuje się w duchowości św. Szarbela od wielu, wielu lat. Nie tak dawno do parafii pod wezwaniem bł. Karoliny Kózkówny zostały wprowadzone relikwie pierwszego stopnia św. Szarbela. 

„Rodzina Świętego Szarbela ma takie hasło „Być mnichem w sercu świata”, czyli żyć na co dzień duchowością, która sięga najgłębszych, ascetycznych korzeni chrześcijaństwa. Tutaj w parafii planujemy takie centrum wspólnoty, ze względu na obecność relikwii. Osoby, które należą do Rodziny mogą czuć się duchowymi córkami i synami św. Szarbela, wzrastać pod jego kierownictwem” – powiedział prof. Bańka w dniu wprowadzenia relikwii świętego do tyskiej parafii.

Jeśli ktoś byłby bliżej zainteresowany taką duchowością, warto, aby dołączył do grona obserwujących facebookowe konto Rodziny Świętego Szarbela w Polsce. 

źródło: fb.com/SaintCharbelFamilyinPoland; maronici.pl; gosc.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama