Kapłani potrzebują naszej modlitwy! Kościół potrzebuje dobrych kapłanów

„Nawet akt strzelisty to modlitwa. Podarujcie kapłanowi choćby „okruszek” modlitwy” – podkreślają organizatorzy akcji na Wielki Post.

Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów (DDAK) to inicjatywa, która ma na celu zrzeszanie osób pragnących wspierać kapłanów w ich posłudze, przede wszystkim poprzez modlitwę, ofiarowanie cierpień duchowych lub fizycznych, czy udział we Mszy św.

Jak co roku DDAK zaprasza do podjęcia wielkopostnego wyzwania, czyli 40-dniowej modlitwy w intencji duszpasterzy.

Szczególnie polecani w Wielkim Poście 2023 będą księża suspendowani, którzy z różnych powodów odstąpili od pełnienia czynności kapłańskich, choć kapłanami nadal pozostają. „Pragniemy wymadlać im drogę powrotu do powołania i drogi chrześcijańskiej zgodnej z Bożą wolą” – piszą organizatorzy akcji.

„Zachęcamy Was także, byście w swoich modlitwach i przygotowaniach do Zmartwychwstania Pańskiego, pamiętali o wszystkich pasterzach Kościoła, którym przychodzi posługiwać w coraz trudniejszych dla Kościoła Katolickiego czasach. Pozostawajmy zjednoczeni w modlitwie!” – dodają.

Czas modlitwy to cały okres Wielkiego Postu: od 22 lutego (środa) do 8 kwietnia (sobota). „Pamiętajcie! Nawet akt strzelisty to modlitwa. Podarujcie kapłanowi choćby „okruszek” modlitwy” – podkreślają organizatorzy akcji.

Kapłani potrzebują naszej modlitwy! Kościół potrzebuje dobrych kapłanów   Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów

Zapraszamy do zapoznania się z ogólnymi zasadami modlitewnej akcji wielkopostnej na stronie ddak.

źródło: Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów

« 1 »

reklama

reklama

reklama