Tymczasowe kontrole na granicy polsko-słowackiej przedłużone

Tymczasowe kontrole graniczne na granicy polsko-słowackiej zostają przedłużone do 1 lutego 2024 r.; kontrole prowadzone są tylko na kierunku wjazdowym do Polski – poinformowała w sobotę Straż Graniczna. Dodała, że w piątek na granicy ze Słowacją skontrolowano 14,4 tys. osób i 6,5 tys. pojazdów.

„Do 1 lutego 2024 r. zostają przedłużone tymczasowe kontrole graniczne na granicy polsko-słowackiej. Kontrole prowadzone są tylko na kierunku wjazdowym do Polski. Przypominamy, że podróżni muszą posiadać dokument podróży – dowód osobisty lub paszport” – przekazała SG we wpisie na platformie X.

Jak podkreślono, granicę polsko-słowacką można przekroczyć tylko w wyznaczonych miejscach. Zgodnie z informacja na stronie SG, do 1 lutego 2024 r. granicę polsko-słowacką można przekroczyć w: 17 drogowych przejściach granicznych, 3 kolejowych przejściach granicznych i 2 pieszych przejściach granicznych.

Pełny wykaz tych przejść dostępny jest pod adresem: https://www.strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/12657,Przedluzenie-kontroli-granicznych-na-granicy-ze-Slowacja.html

We wcześniejszym sobotnim wpisie na platformie X Straż Graniczna poinformowała, że w piątek na granicy ze Słowacją skontrolowano 14,4 tys. osób i 6,5 tys. pojazdów. A od 4 października skontrolowano w sumie na kierunku ze Słowacji do Polski 1,062 mln tys. osób i 463 tys. pojazdów.

Od 4 października tę granicę przekraczać można tylko w wyznaczonych miejscach; odbywają się tam tymczasowe kontrole graniczne, wyrywkowo sprawdzane są osoby wjeżdżające do Polski. Trzeba mieć ze sobą dokument podróży - dowód lub paszport.

22 grudnia na stronach Rządowego Centrum Legislacji (RCL) opublikowano projekt noweli rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, który zakłada wydłużenie tymczasowej kontroli na granicy ze Słowacją o kolejny miesiąc, do 1 lutego 2024 roku. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama