„Stop LGBT” w Sejmie. Marszałek przerywał wystąpienie

Wystąpienie Krzysztofa Kasprzaka z Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop LGBT” było przerywane przez marszałka Sejmu Szymona Hołownię.

Krzysztof Kasprzak miał przedstawić obywatelski projekt nowelizacji Prawa o zgromadzeniach. Zaczął jednak od przykładów m.in. znęcania się nad osobami małoletnimi. Mówił o dzieciach, „które na skutek działania środowisk LGBT straciły zdrowie i życie”. „Dziś Wysoka Izba zdecyduje, czy potencjalni gwałciciele dzieci będą mieli do nich łatwy dostęp” – mówił Kasprzak.

„Jeżeli przyszedł pan tutaj po to, by raczyć nas drastycznymi szczegółami wydarzeń z kronik kryminalnych, a następnie wysnuć tezę, że mają one związek z orientacją seksualną osób, które je popełniły, to rozumiem, że starczy panu intelektualnej odwagi, aby stwierdzić, że wszystkie przestępstwa, które mają miejsce w związkach heteroseksualnych również są zawinione przez heteroseksualizm tych osób" – powiedział Szymon Hołownia, przerywając wystąpienie przedstawiciela inicjatywy „Stop LGBT”.

Zarzucał przedstawicielowi „Stop LGBT”, że jego wystąpienie nie ma związku z proponowanymi zmianami w prawie. Ostatecznie zarządził przerwę, po której Krzysztof Kasprzak powrócił na mównicę sejmową.

„Zostaliśmy pouczeni o tym, co nam wolno mówić, a czego nie wolno mówić. Jaki był wspólny mianownik tych wszystkich wydarzeń? Dlaczego je przywoływałem (...)? Wspólny mianownik jest taki, że nie można powiedzieć nic złego na temat środowiska LGBT” – przekonywał.

Marszałek ponownie przerwał wystąpienie, ogłaszając przerwę w obradach. Zdecydowana większość obecnych, w tym całe prezydium Sejmu, opuściła sejmową salę obrad, a Krzysztof Kasprzak kontynuował przemówienie bez włączonego mikrofonu.

Jak informuje PAP, zgodnie z projektem nowelizacji Prawa o zgromadzeniach „niedopuszczalne byłyby zgromadzenia, których celem jest kwestionowanie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny i propagowanie rozszerzenia instytucji małżeństwa na osoby tej samej płci, związków osób tej samej płci lub związków składających się z więcej niż dwóch osób i traktowania takich związków w sposób uprzywilejowany, rozwiązań prawnych mających na celu uprzywilejowanie związków osób tej samej płci, możliwości przysposabiania dzieci przez osoby tej samej płci, orientacji seksualnych innych niż heteroseksualizm, płci jako bytu niezależnego od uwarunkowań biologicznych oraz aktywności seksualnych dzieci i młodzieży przed ukończeniem 18. roku życia”.

Sprawę skomentowała Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina, która stwierdziła, że „Marszałek Szymon Hołownia zaprezentował twardy, lewicowy kurs. Ustawił się po konkretnej stronie sporu”. Podkreśliła, że wcześniej nie zdarzyło się, by marszałek „recenzował wystąpienie pełnomocnika wniosku, albo instruował go w indywidualnej rozmowie, co można powiedzieć w wystąpieniu, a czego nie”.

Podkreśliła, że Krzysztof Kasprzak „nie mówił we własnym imieniu, ale w imieniu 350 tysięcy obywateli, którzy podpisali się pod inicjatywą”.

Odniosła się także do przytoczonych przez K. Kasprzaka przykładów przestępstw, dokonywanych przez osoby homoseksualne i działaczy LGBT.

„Proszę przyjrzeć się temu, co się dzieje: przypadkom wykorzystywania seksualnego dzieci w środowisku LGBT. Są to często prominentni działacze tego środowiska. Obracają się w środowisku, w którym są akceptowani, w którym ludzie wyznają podobne wartości” – mówiła w rozmowie z pch24.pl. „W sferze seksualnej jest pewna norma, którą jest heteroseksualizm; kiedy się od tej normy odchodzi, wkracza się na równię pochyłą – wyjaśniła.

Jak podkreślała, moment, w którym lewica zapowiada, że chce doprowadzić do prawnego zrównania prawnego związków homoseksualnych z małżeństwami to „moment, w którym naprawdę powinniśmy pochylić się nad tym, co spotyka dzieci adoptowane przez pary homoseksualne”.

„Parady LGBT są zresztą narzędziem rekrutacji do ruchu LGBT. Młodzież, która dostaje się w ręce tego środowiska, jest ogromnie zagrożona. Jeżeli nie będziemy o tym mówić, ustawimy się w roli sprawców, a nie ofiar” – zaznaczyła Kaja Godek.

Źródła: pap.pl, tvn24.pl, pch24.pl, wydarzenia.interia.pl, wpolityce.pl, YouTube/SejmRP

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama