„W obronie cywilizacji życia i miłości”. Kopia ikony z Jasnej Góry przyleci do Brazylii

21 marca rozpocznie się trzeci etap peregrynacji Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” przez świat w obronie cywilizacji życia i miłości. Odwiedziny wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski w Brazylii – oprócz aspektu pro-life i duchowości maryjnej, są także wielką promocją Polski, jej historii i wiary w przestrzeni międzynarodowej.

„Naturalnej wielkości kopia Ikony Matki Bożej Częstochowskiej, przyłożona do oryginalnego wizerunku i poświęcona na Jasnej Górze, wędruje przez świat od 2012 roku. Modliły się przed nią miliony ludzi, wiele dzieci w łonach matek zostało uratowanych. Przejechała już 200 tys. km, co czyni tę peregrynację wydarzeniem bez precedensu. Brazylia jest 30. krajem na trasie tej wędrówki. Kolejnymi będą: Urugwaj, Argentyna, a następnie Włochy” – informuje Ewa Kowalewska z Human Life International Polska, która jest organizatorem wydarzenia a równocześnie autorką peregrynującej po świecie ikony.

Matka Boża w ikonie Częstochowskiej przyleci z Ekwadoru do Rio de Janeiro w Brazylii pod opieką polskiego misjonarza ks. Leona Juchniewicza, który pełni rolę Jej kustosza w Ameryce Południowej już od kilku lat. Koordynatorem wizyty w Brazylii jest Polak – biskup pomocniczy archidiecezji Rio de Janeiro Zdzisław Stanisław Błaszczyk.

„Zapraszamy wszystkich ludzi, którym życie jest bliskie, do wzięcia udziału w tych chwilach, aby nasza jedność i modlitwa w obronie cywilizacji życia i miłości przyniosły oczekiwane owoce” – napisał bp Błaszczyk w zaproszeniu na uroczystości. 

Świeckim koordynatorem na terenie Brazylii został lekarz pediatra Talmir Rodrigues, lider International Right to Life Federation.

Po uroczystym powitaniu na lotnisku Galeão kopia ikony Matki Bożej Częstochowskiej odwiedzi Kurię Metropolitalną w Rio de Janeiro. W sobotę 22 marca odbędzie się uroczysta Msza św. w bazylice św. Jana Chrzciciela. W niedzielę 23 marca ikona Matki Bożej Częstochowskiej zostanie przywieziona w pobliże olbrzymiej figury Chrystusa Odkupiciela na szczycie Corcovado górującym nad Rio de Janeiro i zatrzyma się na chwilę w kaplicy, która znajduje się w postumencie tej statuy. W kolejnych dniach ikona odwiedzi wiele parafii na terenie archidiecezji Rio de Janeiro.

W dniach 28-30 marca zaplanowano odwiedziny w São Paulo, gdzie w dzielnicy Barra Funda, odbędzie się Międzynarodowy Kongres dla Życia i Rodziny. Polskę oraz Międzynarodową Koalicję „Od Oceanu do Oceanu” będzie reprezentował Lech Kowalewski.

Dużym wydarzeniem stanie się przyjazd ikony częstochowskiej w dniu 1 kwietnia do Aparecidy – jednego z największych na świecie sanktuariów Matki Bożej. 2 kwietnia zaplanowano nawiedzenie Matki Bożej w Ikonie Częstochowskiej sieci organizacji pro-life w Brazylii pt. „Brazylia dla Życia”.

Przewidziano także odwiedziny „Domu dla kobiet w ciąży” w Nova Iguaçu.

„Matka Boża w częstochowskiej ikonie zawsze jest radośnie przekazywana z miasta do miasta, z diecezji do diecezji, z parafii do parafii i od zgromadzenia do zgromadzenia z udziałem chrześcijańskich lub pozarządowych grup i organizacji – zawsze z wiarą i lękiem oraz świadomością, że Ona, Czarna Madonna, nigdy nas nie opuszcza, zawsze wstawia się za ochroną poczętego ludzkiego życia aż do naturalnej śmierci, a także za obroną etyki i moralności chrześcijańskiej oraz doktryny katolickiej” – zwraca uwagę Talmir Rodrigues.

Wszelkie informacje na temat peregrynacji ikony częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” po Brazylii można śledzić za pośrednictwem strony www.odoceanudooceanu.pl.

Źródło: KAI

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Jeśli chcesz wesprzeć naszą działalność, możesz to zrobić tutaj.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama