Estonia: modlitwa i post przed wizytą Franciszka

Do modlitwy i postu przed podróżą apostolską Franciszka do Krajów Bałtyckich, zachęcił wiernych administrator apostolski Estonii, bp Philippe Jourdan. Papież przybędzie tam we wrześniu.

„Nie zostało dużo czasu przed przyjazdem Następcy św. Piotra do Tallina. Jestem pewny, że wiele się w tej intencji modliliście, proszę was módlcie się jeszcze więcej” – napisał w przesłaniu bp Jourdan. Hierarcha zwrócił uwagę na wiele świąt maryjnych, które obchodzone są w sierpniu. Przez wzgląd na to zaprosił wiernych do modlitwy różańcowej o pomyślny przebieg wizyty. Zaproponował również, aby ofiarować przynajmniej jeden dzień postu w tej samej intencji. „Post i modlitwa zawsze idą ramię w ramię” – napisał ordynariusz Estonii.

Bp Jourdan podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowywanie papieskiej wizyty. Wyraził swoją wdzięczność zarówno katolikom, jak i niekatolikom za każdy najmniejszy wkład w prace i zachęcił do wkładania serca w każde zadanie. „Nie ważne, czy robimy wielkie, czy małe rzeczy, zauważalne, czy niezauważalne – ich wartość wypływa z miłości jaką w nie wkładamy” – czytamy w przesłaniu administratora apostolskiego Estonii.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao