Niemcy: ekumeniczna modlitwa za ofiary zamachów

„Modlę się za ofiary i za wszystkich poszkodowanych” - napisał w specjalnym oświadczeniu kard. Reinhard Marx.

Dodał, że we wspólnej modlitwie łączą się wszyscy niemieccy biskupi, po tym, jak 7 kwietnia furgonetka wjechała w ludzi siedzących przed restauracją na starym mieście w Münster zabijając dwie osoby i raniąc około 20.

Również miejscowy biskup Felix Genn powiedział, że jest wstrząśnięty tym, co się stało. „Nie znamy jeszcze dokładnych przyczyn tego zdarzenia, ale niezależnie od tego, stało się coś strasznego. Modlę się za ofiary i ich rodziny” - stwierdził ordynariusz Münster. Wczoraj wieczorem w katedrze św. Pawła, niedaleko od miejsca zdarzenia odprawione zostało ekumeniczne nabożeństwo w intencji ofiar i ich rodzin.

Współczucie z rodzinami ofiar wyraził też przewodniczący Centralnego Komitetu Katolików Niemieckich Thomas Sternberg. Jego świecka organizacja jest organizatorem tzw. Zjazdów Katolika. Tegoroczny Katholikentag odbędzie się w połowie maja właśnie w Münster, ale organizatorzy na razie nie komentowali ewentualnych zmian w podjętych już środkach bezpieczeństwa.

Tymczasem wg wstępnych informacji niemieckiej policji sprawcą nieszczęścia był niezrównoważony psychicznie 48-letni Niemiec Jens R., który tuż po wjechaniu w tłum popełnił samobójstwo.

Zgodnie z pierwszymi ustaleniami, Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kolonii poinformował, że w tragedii w Münster nie ucierpieli Polacy.

T. Kycia, Berlin/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama