Katolicy z Korei Południowej chcą dzielić się szczepionkami z ubogimi krajami

Katolicy z Korei Południowej odpowiadają na apel Franciszka, by dzielić się szczepionkami na COVID-19 z ubogimi krajami. Dlatego kard. Andrew Yeom Soo-jung z Seulu zorganizował zbiórkę pieniędzy przeznaczonych na zakup szczepionek dla krajów o niższych dochodach.

Inicjatywa zapoczątkowana w Niedzielę Wielkanocną potrwa do 27 listopada, czyli do ostatniego dnia jubileuszu 200-lecia urodzin św. Andrzeja Kim Tae-gona, pierwszego księdza-Koreańczyka i patrona tego kraju. Towarzyszy jej telefoniczna zbiórka pieniędzy przygotowana przez Katolicką Radę Apostolstwa Świeckich. W przygotowaniu jest piosenka i teledysk promujący akcję.

Arcybiskup Seulu zauważył, że to właśnie ubodzy i słabi najbardziej cierpią z powodu pandemii, stąd konieczność wyciągnięcia do nich pomocnej dłoni. „To nie tylko zbiórka środków finansowych, ale także możliwość pójścia drogą Ewangelii, okazania solidarności z potrzebującymi i wejścia na drogę nadziei” – zaznaczył purpurat.

Zdaniem ekspertów takie inicjatywy są szczególnie potrzebne w obecnym czasie, w którym obserwuje się spowolnienie w dostawach szczepionek. Powodem jest znaczny wzrost zachorowań w Indiach, które są największym producentem tych preparatów na świecie. Spowolnienie wywołują także kontrowersje dotyczące niektórych szczepionek związane z krzepliwością krwi po ich przyjęciu.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao