Miss Universe oskarżona o zdradę ojczyzny. Koronę Miss ofiarowała Bogu

Tegoroczny tytuł Miss Universe zdobyła Sheynnis Palacios z Nikaragui. Miss nie wstydzi się wiary katolickiej i otwarcie mówi o Bogu. Krótko po sukcesie została oskarżona o zdradę ojczyzny przez nikaraguańskie władze, po tym jak odkryto, że brała udział w 2018 r. w antyrządowych protestach.

Tytuł Miss Universe przyznany został w tym roku 23-letniej Sheynnis Palacios z Nikaragui. Dotychczasowa Miss tego kraju jest praktykującą katoliczką, która nie wstydzi się  wiary. Jest to szczególnie imponująca postawa, gdyż rządzący w jej ojczyźnie socjalistyczny reżim jest skrajnie antykatolicki i co jakiś czas docierają z niego bulwersujące informacje o mających tam miejsce prześladowaniach Kościoła.

„Jestem po prostu szczęśliwa w imieniu mojego kraju. To jest zwycięstwo dla moich rodaków. W moim kraju wszyscy ludzie wychodzą na ulice i świętują tę chwilę z flagą. Daje nam to szczęście, nadzieję, prawdziwe zwycięstwo” – mówiła Sheynnis Palacios w rozmowie z ABS-CBN News.

Sheynnis nie pochodzi z uprzywilejowanej rodziny. Może studiować, dzięki ofiarności rodziców, którzy żyją ze sprzedaży buñuelos, czyli tradycyjnych ptysiów.


Świadectwo na oczach milionów
 

Palacios powiedziała, że jest chrześcijanką, katoliczką, a modlitwa jest dla niej czynnością, w której odnajduję pocieszenie.

„Kiedy dziękuję Bogu to dlatego, że ta korona nie jest moja, ale dla Niego” – zaznaczyła Miss Universe.

Można powiedzieć, że wiara stanowiła dla niej inspirację, jeśli chodzi o strój, w którym wystąpiła podczas gali. Jak zwrócono uwagę na blogu „Miss Queen Pageants”,  ubiór Palacios kolorystyką nawiązywał do przedstawień Maryi. Laureatka konkursu Miss Universe miała na sobie białą suknię, a na ramionach błękitną chustę.

fot. twitter.com/sheynnis/


Radość, która przerodziła się w smutek...
 

Postawa Sheynnis Palacios nie spotkała się z aprobatą antykatolickiego reżimu sprawującego władzę w Nikaragui. Modelkę uznano za „zdrajcę ojczyzny” i „członka spisku” mającego na celu obalenie prezydenta Daniala Ortegi. Z racji tego nie może ona wrócić do Nikaragui.

Modelka dwa tygodnie temu wygrała konkurs finałowy Miss Universe w Salwadorze. Wyprzedziła 83 rywalki, w tym Miss Polski. Jest pierwszą obywatelką Nikaragui, która wygrała światowy konkurs piękności oraz pierwszą mieszkanką Ameryki Środkowej z koroną Miss Universe.

Oprócz masowego i niekontrolowanego wybuchu radości, prezydenta Daniela Ortegę i jego ludzi musiały zaniepokoić szerzące się w internecie zdjęcia z protestów z 2018 roku, na których wyraźnie widać nastoletnią wówczas Sheynnis. Autorytarne władze utopiły wówczas te protesty w rzece krwi, zabijając ponad 300 osób.

Według władz w Managui, Palacios jest tylko częścią spisku, który miałby doprowadzić do obalenia prezydenta Ortegi. Zgodnie z komunikatem wydanym przez nikaraguańską policję, za planami stoi szefowa konkursu Miss Nikaragua Karen Celebertti. Organizatorka miała podjąć próbę „wykorzystania konkursu jako politycznej pułapki” i zorganizować prowokację w celu wywołania „zamieszek, finansowanych przez obce służby”. Jej samej oraz jej mężowi i synowi postawiono zarzuty przygotowania spisku, prania brudnych pieniędzy oraz szerzenia fałszywych informacji.


Źródła: rmf24.pl, radiomaryja.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama