Walka z czasem. Czy watykański szpital uratuje 8-miesięczną Brytyjkę przed eutanazją?

Medycy w Wielkiej Brytanii orzekli, że najlepsze dla 8-miesięcznej Brytyjki Indi Gregory będzie zakończenie prób leczenia. Ich decyzję poparł sąd. Wszystko dokonało się wbrew woli rodziców.

Wczoraj włoska Rada Ministrów na nadzwyczajnym posiedzeniu udzieliła obywatelstwa włoskiego 8-miesięcznej Brytyjce Indi Gregory. Zaangażowani w sprawę chcą osiągnąć pozwolenie na przewiezienie dziewczynki do watykańskiego szpitala Bambino Gesù.

Promyk nadziei

Indi Gregory cierpi na rzadką chorobę dotykającą mitochondriów komórkowych. Z tego powodu nie rozwijają się jej mięśnie i dziewczynka pozostaje zależna od aparatury medycznej.

Lekarze w Wielkiej Brytanii orzekli, że w najlepszym interesie dziecka jest zakończenie prób leczenia, bo sytuacja wygląda na beznadziejną. Ich decyzję poparł sąd. Wszystko dokonało się wbrew woli rodziców.

Pomoc zaoferował szpital Bambino Gesù, jednak w czwartek angielski sąd odmówił transportu dziewczynki do Włoch. Nadanie obywatelstwa włoskiego ma dać nadzieję na sprowadzenie Indi do Rzymu.

Zobacz także: Elżbietanka z Betlejem: w pandemii święta były puste, te będą smutne. W mieście panuje atmosfera żałoby

Czytaj również: Amanda Achtman: Kanadyjka z misją przeciw eutanazji. Studiowała na KUL.

Jak podaje portal La Repubblica, ojciec dziewczynki Dean Gregory wyraził wielką wdzięczność dla włoskiego rządu.

„Kiedy byłem w sądzie, czułem się  jakbym został zaciągnięty do piekła. Pomyślałem, że jeśli istnieje gehenna, to musi też istnieć niebo” – mówił mężczyzna.

Wyjaśniał, iż brytyjski system opieki zdrowotnej od początku widział w Indi przypadek nie pozostawiający szans na wyzdrowienie i w związku z tym niepotrzebny ciężar finansowy.

W takim przypadku brytyjskie prawo pozwala sędziom podjąć decyzję o zakończeniu podtrzymywania funkcji życiowych, nawet jeżeli jest to wbrew woli najbliższych. Podejmując taką decyzję powołuje się na „najlepszy interes dziecka”.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama