”Moja Mama jest Królową” – 8 kwietnia Wieczór Maryjny na Jasnej Górze

„Boleść Matki” to temat szóstego Jasnogórskiego Wieczoru Maryjnego w ramach cyklu „Moja Mama jest Królową”, który odbędzie się w sobotę, 8 kwietnia.

W ramach dziewięciomiesięcznego cyklu „Moja Mama jest Królową” zaplanowano Msze św., katechezy i świadectwa oparte o tajemnice życia Najświętszej Maryi Panny.

Spotkania wpisują się w Jubileuszowy Rok 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej i stanowią okazję do refleksji nad znaczeniem królowania Maryi w naszych sercach i w naszej Ojczyźnie.

Wieczory Maryjne odbywają się 8 dnia każdego miesiąca, ponieważ właśnie 8 września 1717 roku miała miejsce koronacja jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej.

Na program kolejnego Wieczoru składają się:

– Msza św. o godz. 18.30 w Kaplicy Matki Bożej,

– godz. 19.30 spotkanie na Sali Rycerskiej z udziałem zaproszonych gości; obecni będą: o. Marcin Ciechanowski, paulin i Teresa Kopka, terapeutka uzależnień. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Porzezińska, scenarzystka filmowa i dziennikarka,

– godz. 21.00 – Apel Jasnogórski, po którym chętni mogą pozostać do 24.00 na nocnym czuwaniu przed Wizerunkiem Jasnogórskiej Maryi. W Apelu uczestniczą paulińskie parafie z Wrocławia i Leśnej Podlaskiej.

*

Nowenna Jasnogórskich Wieczorów Maryjnych jest jednym z elementów przygotowań do głównych obchodów jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu, które odbędą się z udziałem Episkopatu Polski na Jasnej Górze 26 sierpnia 2017 r.

Więcej informacji na stronie: episkopat.pl

BPJG/episkopat.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama