reklama

Campus Misericordiae: kard. Dziwisz będzie uczestniczył w obchodach 2. rocznicy ŚDM

Już po raz drugi mieszkańcy Wieliczki oraz przyjezdni upamiętnią spotkanie papieża Franciszka z młodzieżą z całego świata, które odbyło się na Campus Misericordiae w 2016 r.

W wydarzeniu weźmie udział emerytowany metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz.

Obchody rozpoczną się dokładnie w sobotę za dwa tygodnie o godz. 19.00 - w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Strumianach odprawiona zostanie Eucharystia, po której wyruszy uroczysta pielgrzymka na Campus Misericordiae. W przejściu będą uczestniczyć pielgrzymi z Włoch.

- Wyruszymy na tę kilkukilometrową pielgrzymkę, aby wspominać tamte chwile i zapalić płomień dla młodych z całego świata, pamiętając o prośbach, które tu wypowiadali w obecności Ojca Świętego - zapowiada burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł.

Po dotarciu na miejsca uczestnicy wydarzenia wspólnie z kard. Stanisławem Dziwiszem przejdą przez Bramę Miłosierdzia. Następnie na scenie plenerowej odbędzie się koncert uwielbienia, który poprowadzi Chór „Solnego Uwielbienia”, zespół PDF oraz kwartet smyczkowy „Bonjuor”. Na zakończenie będzie mieć miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu.

Jak ocenia Kozioł, Campus Misericordiae stał się wyjątkową przestrzenią nie tylko dla turystów, ale także dla lokalnej społeczności. - Przez te dwa lata Brzegi odwiedziło rzesze pielgrzymów - indywidualnych czy zorganizowanych. W Domu Miłosierdzia, który poświęcił Papież Franciszek, mieszkały osoby potrzebujące, a na codzienne spotkania aktywizujące przychodzili ludzie starsi. Z tego miejsca Caritas rozwiózł tony żywności dla ubogich. Rozpoczęto także budowę Domu Młodych - opisuje.

Zaznacza również, że miejsce to stało się niejednokrotnie przestrzenią modlitwy – między innymi to właśnie w Brzegach kard. Stanisław Dziwisz i Wspólnota Sant’Egidio wraz z młodzieżą Europy Wschodniej prosiła Boga o pokój na świecie. - Zapraszamy więc, by i ten szczególny wieczór przypominania sobie niezwykłych chwil podczas Światowych Dni Młodzież przeżyć właśnie na Campus Misericordiae - namawia do udziału w wydarzeniu burmistrz.

Obchody 2. rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Brzegach zakończą się w niedzielę, 29 lipca. O godz. 19.00 na Campus Misericordiae odprawiona zostanie Msza św., a po niej na scenie plenerowej dla przybyłych wystąpią zespoły Gospel Voice oraz Play & Pray. 

luk / Kraków

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao