Caritas: III Forum Miłosierdzia

Do końca października można potwierdzać swój udział w III Forum Miłosierdzia organizowanym 9 listopada 2019 r. przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

Nie sposób podziękować indywidualnie wszystkim, którzy wspierają Caritas. Organizacja, w ramach swoich możliwości, przygotowała spotkanie – III Forum Miłosierdzia, które odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce przy ul. Bpa I. Świrskiego 31 w Siedlcach i zgromadzi tak wielu Darczyńców, ile tylko pomieści sala. Potwierdzenie udziału w spotkaniu można zgłaszać telefonicznie (25 640 71 30).

Tegoroczna edycja forum jest dedykowana Darczyńcom, których pomoc finansowa wspomaga działalność statutową Caritas Diecezji Siedleckiej.

Forum z założenia omawia Uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała. Tym razem podejmuje kolejne uczynki: „Wątpiącym dobrze radzić” i „Nagich przyodziać”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Biskup Siedlecki Ks. Kazimierz Gurda.

Podczas spotkania odbędzie się projekcja filmu „Modlitwa o Polskę – z ziemi podlaskiej”, który opowiada m.in. o losach Męczenników Podlaskich. W zdjęciach uczestniczyli zawodowi aktorzy m.in. Marek Bukowski, który jest narratorem oraz mieszkańcy Pratulina. Scenariuszem i reżyserią zajął się Michał Muzyczuk, którego korzenie rodzinne sięgają Południowego Podlasia.

Muzyczny występ Oliwii Spychel, stypendystki CDS biorącej udział w pracach nad filmem - to kolejny punkt programu.
Ważną częścią Forum będzie referat kapelana Zakładu Karnego w Siedlcach oraz Mieszkań Wspieranych, ks. Mateusza Czubaka, świadectwa osób, które doświadczyły miłosierdzia od bliźnich oraz podsumowanie działalności Caritas, jakie zaprezentuje Ilona Trojnar, dyrektor programowy CDS.

Patronat medialny: Katolickie Radio Podlasie, podlasie24.pl, Echo Katolickie i  TV Wschód.

źródło: Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao