Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Doskonalenie wiary

Ks. Edward Staniek

Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. 27 grudnia

Pierwszego dnia po szabacie Maria Magdalena pobiegła i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: „Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono”. Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył.
J 20, 2–8


Św. Jan Ewangelista

Etapy doskonalenia wiary św. Jana Ewangelisty: od chrztu w Jordanie, decyzji opuszczenia Chrzciciela i wędrowania za Jezusem, od zamiany wody w wino w Kanie Galilejskiej. Prawie trzy lata. Przez tyle znaków, tyle prób – łącznie z Golgotą. Uwierzył dopiero teraz – w pustym grobie. Uwierzył w zmartwychwstanie i w wieczność Jego i swojego życia. Inne spojrzenie na cierpienie, na śmierć, na odrzucenie, na świat… Tą wiarą pisał swoją Ewangelię, Listy, Apokalipsę. A jakie są nasze etapy doskonalenia wiary?

Jest to fragment książki "Adwent i Wielki Post z kaznodziejami Krakowa. Rok A", Wydawnictwo Homo Dei, Kraków 2016


opr. ac/ac 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: homilia wiara św. Jan Jan Apostoł Św. Jana Apostoła i Ewangelisty doskonalenie wiary etapy doskonalenia wiary

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W