Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Zdrowo bez słodzenia. Jak obniżyć poziom cukru?

Agnieszka Czylok

Bez słodzenia

Bez słodzenia - foto
Autor/źródło: Pixabay, strecosa

Wiele osób, niestety, zmaga się z wysokim poziomem cukru. Jak obniżyć jego poziom? Jak pozbyć się wątpliwości przy planowaniu posiłków? Z pomocą przychodzi poradnik "Zdrowo bez słodzenia".


Karen Graham, autorka poradnika "Zdrowo bez słodzenia", jest dietetyczką oraz certyfikowanym edukatorem z zakresu diabetologii. Pracuje w swoim zawodzie od trzydziestu lat. Pomaga ludziom w zrzucaniu zbędnych kilogramów oraz pomaga zapobiegać cukrzycy, jak również ją leczyć. Jej poradnik ukazał się w Polsce dzięki Wydawnictwu JEDNOŚĆ. Zawarte zostało w nim nawet oświadczenie, że wszystkie przepisy zawarte w książce zostały starannie sprawdzone przez zespół kucharzy i testerów. Osoby o specjalnych wymaganiach, alergicy i chorzy, powinni jednak lepiej w razie wątpliwości skontaktować się najpierw ze swoim lekarzem. Zdrowa dieta powinna być dostosowana do danej osoby. Celem tej publikacji jest po prostu pomoc w dokonaniu ważnych, prozdrowotnych zmian w życiu czytelników.

Karen Graham opracowała 10 kroków dla poprawy zdrowia. Pierwszy, często pomijany krok w szybkim trybie życia, to jedzenie śniadań. A śniadania są bardzo ważne. Drugi krok to jedzenie porcji o odpowiedniej wielkości. Trzecim jest jedzenie właściwej ilości warzyw i owoców, a czwartym spożywanie mniejszej ilości tłuszczów. Następnie, w kolejnych krokach, autorka zaleca picie wody, ograniczenie cukru, soli i alkoholu. Ósmym krokiem jest... mądre kupowanie, a dziewiątym ograniczenie jedzenia w restauracjach. I bardzo ważny krok dziesiąty: spacerowanie dla zdrowia. Ruch to zdrowie! Wszystkie te kroki są szerzej wyjaśnione w poradniku. Urozmaicone przepisami na śniadania, drugie śniadania, dania główne, małe i średnie przekąski. To aż 100 przepisów!

Ta bestsellerowa książka kucharska może pomóc osobom mającym zbyt wysoki poziom cukru, ale nie tylko im, dobrać kompletny plan posiłków na cały dzień. Wszystko w przejrzystej i pięknej, prostej formie.

Recenzowana książka jest na stronie Wydawnictwa JEDNOŚĆ


opr. ac/ac


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: zdrowie dieta cukier posiłki poziom cukru
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W