Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Ostrzeżenie przed in vitro

 

Susan Tollefsen, która zaszła w ciążę przez zapłodnienie pozaustrojowe w wieku 57 lat, przyznała publicznie, że popełniła wówczas błąd. Obrońcy rodziny, komentując wypowiedź emerytowanej nauczycielki, podkreślają zgodnie, że in vitro jest sprzeczne z prawem naturalnym i Bożym, dlatego nie powinno być stosowane.

 

 źródło: photogenica.pl

Komórki męskie wykorzystane do zapłodnienia Tollefsen pochodziły od młodszego od niej o 11 lat Nicka Mayera. Media informowały wówczas, że kobieta wraz ze swym partnerem wydała ponad 15 tys. funtów na leczenie bezpłodności w Rosji, po tym, jak— ze względu na wiek — odmówiono jej przeprowadzenia procedury in vitro w brytyjskich klinikach.

 

Córka Tollefsen urodziła się przez cesarskie cięcie w marcu 2008 roku. Jej rodzice nie są już razem. Tollefsen poważnie obawia się o to, że może zapaść na ciężką chorobę albo przedwcześnie umrzeć i nie będzie w stanie opiekować się swoim dzieckiem.

 

Doktor John Shea, doradca medyczny Campaign Life Coalition, wyjaśnił w wywiadzie zamieszczonym na portalu www.lifesitenews.com, że przypadek Tollefsen i jej córki to „wynik ignorowania przez służby medyczne i państwowe prawa naturalnego, moralnego i Bożego”. — Zapłodnienie in vitro jest niemoralne samo w sobie, a kiedy nie zwraca się uwagi na prawo naturalne, prawo moralne i prawo Boże, ludzie zaczynają mieć wszelkiego rodzaju problemy — powiedział dr Shea, dodając: — Jeżeli ludzie odchodzą od Boga, Twórcy życia, wierzą, że mogą robić, co im się podoba. Skutkiem tego jest pojawiające się zamieszanie i cierpienie, przed którym nie mogą uciec.

 

Za: www.lifesitenews.com

 


Artykuł pochodzi z gazety "Dobre nowiny"

Dobre Nowiny to gazeta okolicznościowa o charakterze jednodniówki. Wydawana jest od blisko 10 lat przez Dom Wydawniczy “Rafael” i zwykle ukazuje się kilka razy w roku. Każdy numer jest tematyczny. Nakłady poszczególnych wydań wahają się od 100 tys. do 1 mln egzemplarzy. Dystrybucja w 80-90% opiera się o parafie, gdzie gazeta jest zwykle rozdawana.

Najnowszy numer Dobrych Nowin jest poświęcony tematyce pro-life. Kierowany jest nie tylko do zadeklarowanych obrońców życia, ale przede wszystkim do tych, którzy mają wątpliwości, że należy bezwzględnie chronić życie. Szczególny nacisk położyliśmy na tematykę in-vitro, oraz kwestię dopuszalności aborcji w pewnych sytuacjach w polskim prawie. Choć Polacy w większości deklarują postawę pro-life, to jednak niestety skłonni są zgadzać się na wyjątki. Ta gazeta stworzona została po to, by przekonywać czytelników do postawy bęzwzględnego opowiedzenia się za życiem.

Dobre Nowiny powstały przy współpracy z wieloma ruchami pro-life, a naszym działaniom pobłogosławił ks. bp Grzegorz Ryś, przewodniczący zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji. Wydaniu towarzyszy akcja “Urodziny Dla Wszystkich”. Szczegóły na stronie www.UrodzinyDlaWszystkich.pl

 

opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: dziecko świadectwo ciąża aborcja poczęcie in vitro zarodek Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka dopuszczalność aborcji pro life Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Okna Życia Susan Tollefsen
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W