Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Rozważanie na niedzielę

Andrzej Cichoń

Czas jest krótki

Czas jest krótki - foto
Autor/źródło: Andrzej Cichoń

Święty Paweł w liście do Koryntian mówi:

Mówię wam, bracia, czas jest krótki. Trzeba więc, aby ci, którzy mają żony, tak żyli, jakby byli nieżonaci ...

O co chodzi? Trochę to brzmi: słuchajcie, za chwilę będzie koniec świata, więc nie ma sensu się żenić, płakać, radować, nabywać czy korzystać z życia. Czy św. Paweł się pomylił? Przecież świat istnieje kolejne 2000 lat.

Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii zwraca nam uwagę w dość podobnym tonie:

Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!

Co to znaczy?

Wielu z nas narzeka na brak czasu. W trochę innym kontekście, ale często też mamy poczucie, że czas jest krótki, że czas się wypełnił, a ja znowu z niczym nie mogę zdążyć. Fachowcy od zarządzania mogą nam podpowiedzieć, że problem nie tkwi w braku czasu, a w tym, że źle czasem gospodarujemy.

 

Czas to wspaniały dar, który otrzymaliśmy od Boga w momencie naszego powołania do życia. To od nas zależy, jak ten dar wykorzystamy. Dobre zarządzanie czasem sprowadza się do tego, że trzeba sobie swoje sprawy prawidłowo poukładać, nadać im hierarchię ważności, wiedzieć, co jest absolutnie priorytetowe, a co można zostawić na później.

 

Boże proszę Cię, bym pamiętał, że w moim życiu są sprawy ważne, jak moje małżeństwo, jak smutki i radości, jak to, co posiadam, jak dobra świata, ale są też te najważniejsze, jak nawrócenie, jak wiara, jak Twoje słowo. Daj mi, bym potrafił na Twoje wezwanie tak, jak mój Święty Patron — Andrzej Apostoł, nie marnować czasu, a natychmiast w każdej chwili swojego życia był gotowy zwrócić się ku Tobie:

Boże i Zbawco, w Tobie mam nadzieję.

Szczęść Boże

Andrzej Cichoń

Rozważanie napisane na niedzielę 21.01.2018 r.

opr. mg/mg

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: nawrócenie hierarchia wartości czas memento mori doczesność ważne
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W