Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Rozważanie na niedzielę

Andrzej Cichoń

Wyjątkowe Święta

Wyjątkowe Święta - foto
Autor/źródło: Pixabay, gentle07

Kiedy wcześniej życzyliśmy sobie wyjątkowych Świąt, raczej nikt nie miał na myśli tego, co w tym czasie się dzieje. Świętujemy zamknięci w domach, bez możliwości uczestniczenia w pięknej Liturgii Triduum Paschalnego.

Pewnie jesteśmy trochę smutniejsi, tęsknimy za rodziną i przyjaciółmi. Może nawet żyjemy teraz w strachu o swoje i najbliższych zdrowie i życie. Część z nas walczy na pierwszej linii frontu w szpitalach. Wielu, pomimo zagrożenia pracuje, byśmy mogli w miarę normalnie funkcjonować, by było co jeść, by płynęła woda, prąd, byśmy przynajmniej przez internet mogli się kontaktować.

W tych niecodziennych okolicznościach, których jeszcze kilka tygodni temu nikt z nas nie był w stanie sobie wyobrazić, gdy zarażonych na świecie są już miliony, a 100 tys. ludzi zmarło, św. Paweł zachęca nas: Jeśli razem z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus, zasiadający po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi. Trzeba oderwać się od trosk. Spójrzmy w górę!

Nikt z nas nie wie, czy, kiedy i jak zakończy się epidemia. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, by ustała jak najszybciej. Jednak tu na ziemi – boleśnie się o tym przekonujemy – nic nie jest pewne. Spójrzmy więc w górę!

To, co jest pewne, to świadectwo Piotra: Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. Dlatego że Bóg był z Nim, przeszedł On, dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod władzą diabła. A my jesteśmy świadkami wszystkiego, co zdziałał w ziemi żydowskiej i w Jeruzalem. Jego to zabili, zawiesiwszy na drzewie. Bóg wskrzesił Go trzeciego dnia i pozwolił Mu ukazać się nie całemu ludowi, ale nam, wybranym uprzednio przez Boga na świadków, którzy z Nim jedliśmy i piliśmy po Jego zmartwychwstaniu.

Boże, daj mi łaskę wiary w Zmartwychwstanie Twojego Syna i w moje zmartwychwstanie. Pozwól mi patrząc na to, co się dzieje ujrzeć i uwierzyć. A to zmienia perspektywę absolutnie wszystkiego.

Alleluja!


Andrzej Cichoń


Rozważanie napisane na niedzielę 12. 04. 2020 r.

opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: zmartwychwstanie życie zdrowie Wielkanoc Kościół wiara rodzina Jezus epidemia Triduum paschalne przyjaciele pandemia Zmartwychwstanie Pańskie koronawirus
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W