Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Projekt Q and A. Wszystko w JEDNYM


AC, Emanuela Gemza ZMBM

Grzech przeciwko Duchowi Świętemu

Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia postanowiły odpowiadać na nadsyłane pytania dotyczące miłosierdzia i nie tylko. Nagrywają filmy, które umieszczają na YouTube (Faustyna2016). To projekt, który podjęły Siostry ZMBM na niezwykły czas Jubileuszu Miłosierdzia.

Pytania możecie nadsyłać na maila: faustyna.sdm@gmail.com

Grzech przeciwko Duchowi Świętemu to nie jest jakiś konkretny uczynek, jakiś jeden grzech. To jest postawa...

Drugi film odpowiada na pytanie: co to jest grzech przeciwko Duchowi Świętemu? Odpowiada s. Emanuela Gemza ZMBM. Czym jest świadome trwanie w grzechu? Jakie znaczenie ma nastawienie człowieka? Co można zrobić, aby nie mieć zatwardziałego serca?

- Grzech przeciwko Duchowi Świętemu jest nieodpuszczalny nie dlatego, że Pan Bóg nie chce go odpuścić. Nie ma takiej opcji. Jezus przyszedł właśnie do tych, którzy są daleko od Boga. Przyszedł ocalić tych, którzy zginęli i zapłacił najwyższą cenę - oddał swoje życie za każdego z nas. Umarł za nasze grzechy, a więc to nie jest tak, że Pan Bóg nie chce odpuścić jakiegoś grzechu, tylko to człowiek nie jest w stanie przyjąć Bożego miłosierdzia. Zamyka się na Boże przebaczenie - po prostu go nie chce... - mówi s. Emanuela. Posłuchajcie:

"Grzech to jest realne odrzucenie Boga i jego miłości. Za każdym razem kiedy grzeszę, zadaję śmiertelną ranę Jezusowi przybitemu do Krzyża" - mówi s. Emanuela Gemza ZMBM.

Siostry promują projekt także na Facebooku:

Faustyna2016

Pytania można nadsyłać także w prywatnych wiadomościach na tym facebookowym profilu. Zachęcam, aby się w to włączyć.

opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa grzech świadomość grzechu postawa miłosierdzie Boże grzech przeciwko Duchowi Świętemu łaska Boża koronka do Miłosierdzia Bożego
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W