Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Różaniec z papieżem Franciszkiem


Wydawnictwo M
ISBN: 978-83-7595-621-4
ilość stron: 124


Poznaj siłę modlitwy różańcowej!

Różaniec jest najbardziej znaną i rozpowszechnioną formą nabożeństwa maryjnego, opartą na rozważaniu 20 tajemnic, istotnych wydarzeń z życia Chrystusa i Najświętszej Marii Panny. Każdy dziesiątek Zdrowaś Maryjo, poprzedza Ojcze nasz, a kończy uczczenie trzech Osób Boskich. Powtarzanie tych prostych słów stanowi wspaniały sposób modlitwy. Papież Franciszek, wielki orędownik modlitwy różańcowej, zaprasza nas do nawiązania osobistego dialogu z Maryją. Zachęca, aby Matce Chrystusa powierzyć codzienne troski i otworzyć przed Nią serce. Modlitwa różańcowa stanie się wówczas źródłem łask w każdej, nawet najbardziej trudnej sprawie.

Rozważanie tajemnic RÓŻAŃCA PAPIEŻA FRANCISZKA może stać się dla czytelnika przewodnikiem, pomocą w rozważaniu modlitwy różańcowej.

fragment książki:

I. TAJEMNICE RADOSNE

1. ZWIASTOWANIE
Maryja uwierzyła w Jezusa w momencie Zwiastowania

Jest tam Matka ze swoim Synem. Ona znała Syna, nosząc Go już w swoim łonie, czuła Go już od tamtej chwili i uwierzyła w Niego w momencie Zwiastowania. Czekała na to życie tak, jak czekał na nie cały naród wierzący. Dlatego chroniła i troszczyła się o ten Skarb też w swoim sercu.

Maryja uczy nas, że życie należy chronić zawsze. Ale ma to być czuła troska, tak jak to czyniła Maryja: od chwili poczęcia aż do ostatniego tchu tu, na ziemi. Chronić życie to siać nadzieję. Naród, który dba o życie, jest siewcą nadziei. Chronić życie dzieci i ludzi starszych to troszczyć się o dwa jego krańce. Naród, który nie dba o swoje dzieci i o osoby starsze, jest narodem zmierzającym do upadku. Należy troszczyć się o dzieci i ludzi starszych, bo oni są przyszłością każdego narodu: dzieci, bo są jego siłą, która podniesie Ojczyznę, a starszych, bo są skarbem mądrości, która napędza tę siłę. Siła i mądrość... Troszczyć się o życie to siać nadzieję. Maryja dbała o Jezusa od najmłodszych Jego lat i dba również o nas, od maleńkości, bo jesteśmy Jej dziećmi.

Homilia podczas Mszy św., 37. Pielgrzymka Młodzieży
do Sanktuarium Matki Bożej w Luján, 2 października 2011

Od Maryi uczmy się pokory i rozpoznawania woli Bożej

Od Maryi uczmy się pokory, rozpoznawania woli Bożej, posłuszeństwa i zawierzenia Bogu. Serdecznie pozdrawiam uczestniczących w tej audiencji Polaków. Przedwczoraj obchodziliśmy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, pamiątkę dnia, w którym Chrystus, Syn Boży, zstąpił z nieba, przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem. To wydarzenie wspominamy w codziennej modlitwie, gdy pozdrawiamy Bożą Matkę słowami Anioła: „Zdrowaś Maryjo, łaski pełna”. Uczmy się od Niej pokory, rozpoznawania woli Bożej, posłuszeństwa i zawierzenia Bogu. Z serca wam błogosławię.

Słowa do Polaków po katechezie podczas audiencji generalnej,
10 kwietnia 2013


opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: życie modlitwa dziecko Maryja Matka Boża dzieci różaniec zawierzenie Franciszek Franciszek I

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W