Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Kajetan Rajski


REFLEKSJA NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – C


Mdr 18,6-9
Hbr 11,1-2.8-19
Łk 12,32-48

Abraham przez wiarę powędrował do Ziemi Obiecanej.
Hbr 11,9


Duchu Święty, przyjdź!

Jezu, rozpoczynam z Twoją pomocą rozważanie tekstu biblijnego, który Kościół podaje na XIX Niedzielę Zwykłą.

Abrahama można nieustannie podziwiać za umiejętność zaufania Bogu, którego nie znał i zupełnego zawierzenia Jemu.

Gdy czyta się Księgę Rodzaju, postać Abrahama zajmuje w niej szczególne miejsce. Był on przecież protoplastą Narodu Wybranego. Również obecnie odwołują się do niego trzy wielkie religie monoteistyczne: judaizm, chrześcijaństwo i islam.

Abraham może stanowić dla każdego chrześcijanina przykład całkowitego zaufania Bogu, który jest Wszechwiedzący, a zatem wie, co dla nas jest najlepsze w życiu.

Bardzo ciężko jest zaufać Bogu tak, jak to uczynił Abraham. Wyszedł on ze swojej rodzinnej ziemi i udał się w daleką podróż do Ziemi Obiecanej. Możemy zauważyć niejaką analogię pomiędzy Abrahamem a nami. My również, wezwani przez Boga, wędrujemy do Ziemi Obiecanej, jaką jest niebo, miejsce wiecznego szczęścia.

Najważniejsze jest to, by wytrwale dążyć do tego celu. Nie wolno załamywać się, ponieważ na to tylko czeka Zły, przeciwnik Boga, który chce sprowadzić nas do Ziemi Przeklętej. On wie o tym, że przegrał, i że jego panowanie już się kończy, więc tym bardziej atakuje. Zachowuje się jak ranne zwierze, które wtedy, gdy ma świadomość, że umiera, jest najbardziej agresywne i chce zadać jak największe straty przeciwnikowi.

Panie Jezu, przemyślę w tym tygodniu:

1. Czy potrafię jak Abraham zaufać Bogu?

2. Czy wytrwale zmierzam do Ziemi Obiecanej?

3. Czy nie słucham podszeptów Złego?


opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: wiara zaufanie Ewangelia Ziemia obiecana refleksja Abraham rozważania niedziela zwykła
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W