Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Modlitwa za dzieci


Bożena Hanusiak

Różaniec rodziców za dzieci. Tajemnice radosne


Miłość rodzicielska nosi w sobie znamiona miłości Bożej. To w dzieciach pokładamy nasze nadzieje na przyszłość, w nich upatrujemy dobrego owocu małżeństwa, to w dzieciach ogniskuje się nasza troska i czułość. Najpiękniejszą i najbardziej wartościową rzeczą, jaką możemy podarować swoim dzieciom, jest modlitwa, szczególnie modlitwa różańcowa skierowana do Matki Bożej, która jak nikt inny wie, co to troska o własne dziecko, i nigdy nie opuści nas w orędowaniu do Bożej opatrzności.Zwiastowanie

Syn Boży poczyna się w dziewiczym łonie Niepokalanej Matki, aby każdy człowiek mógł cieszyć się życiem. Zawierając przymierze małżeńskie, wypowiedzieliśmy Bogu „tak” dla życia, które zawsze poczyna się z Jego woli. Życie naszych dzieci jest najwspanialszym darem Boga. On raduje się istnieniem każdego z nich i ma w nich upodobanie!

Ojcze, uwielbiamy Cię za życie naszych dzieci. Uwielbiamy Twoją miłość do nich. Dziękujemy, że Ty zapragnąłeś, aby przyszły na świat. Dziękujemy Ci za to, że każde z nich jest w Twoich oczach drogocennym skarbem. Prosimy, by z pomocą Ducha Świętego odkrywały one, jak bardzo są przez Ciebie kochane, a przyjmując Twoje błogosławieństwo, dobrze wykorzystały dar życia.

Nawiedzenie św. Elżbiety

Gdy Maryja wchodzi do domu Elżbiety i pozdrawia ją, napełniony Duchem Świętym Jan z radości tańczy w jej łonie. My i nasze dzieci wezwani jesteśmy do radości w Panu – jakkolwiek nasze życie byłoby trudne. Radość w Duchu to dar, którego spragnione są nasze serca i na który każdego dnia mamy się otwierać. Jezus, którego Maryja wnosi w nasze życie, obdarowuje nas Duchem Pocieszycielem.

Maryjo, Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzamy nasze dzieci. W Twoje dłonie składamy to wszystko, co w naszych dzieciach gasi radość. Wnieś na nowo Jezusa do naszej rodziny, do naszych serc, aby nasz dom stał się bogaty w radość. Wszak należymy do Boga, który jest Bogiem radości i miłośnikiem życia!

Narodzenie Syna Bożego

Syn Boży przychodzi na świat w warunkach uwłaczających ludzkiej godności – rodzi się w stajni – aby człowiek nie pokładał zgubnych nadziei w tym, co przemijające. Nie to jest ważne, ile posiadamy ani jaki jest nasz status materialny. Bóg uczy nas, że nasze dzieci mogą przychodzić na świat w ubóstwie, ale gdy otaczane są miłością i otrzymują świadectwo nieobłudnej wiary – wyrosną na wartościowych ludzi.

Józefie i Maryjo, którzy doświadczyliście skrajnego ubóstwa będąc najbliższymi świadkami uniżenia Pana Zastępów, otoczcie opieką nas i nasze dzieci. Strzeżcie nas przed duchem tego świata, który każe szukać zaspokojenia w ziemskim bogactwie. Uczcie nas pokładać całą nadzieję w Bogu, abyśmy własnym przykładem wychowywali nasze dzieci do życia w duchu ubóstwa i zawierzenia Jemu.

Ofiarowanie Jezusa

Rodzice Jezusa z radością przynoszą Go do świątyni czterdzieści dni po narodzeniu, aby – zgodnie z nakazem Prawa – ofiarować Go Ojcu jako swego pierworodnego. Dla wszystkich ojców i matek są oni wzorem oddania Bogu pierwszego miejsca w życiu rodziny. Ofiarowanie samych siebie Bogu, wdzięczność za dar życia dzieci i powierzenie ich drogi Ojcu Niebieskiemu rodzą radość i wolność w rodzicach, a przed dziećmi otwierają drogę szczególnego błogosławieństwa.

Maryjo, która wraz z Twym małżonkiem ofiarowałaś Bogu małego Jezusa, przyjmij do swego Niepokalanego Serca każde z naszych dzieci. Ty w naszym imieniu ofiaruj je dziś Panu, aby ich życie było nieustannym otwieraniem się na Jego miłość i łaskę. Strzeż, Matko, ich serc – teraz i zawsze.

Znalezienie Jezusa

Maryja z Józefem przez trzy dni z bólem serca szukali Jezusa, który po skończonych uroczystościach pozostał w Jerozolimie. Nie znali powodu Jego zaginięcia. Gdy Go odnaleźli w świątyni i pytali, dlaczego im to uczynił, On odpowiedział im: „Czemuście Mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?”.

Jezu, Ty uczysz, że wiara w Ciebie każe na pierwszym miejscu stawiać wolę Ojca, nawet wtedy, gdy jest ona zupełnie niezrozumiała dla najbliższych. Prosimy Cię, aby nasze dzieci były prowadzone przez Ducha Świętego drogami, które w swojej dobroci wyznaczył im Ojciec. Daj nam mądrość serca, byśmy szanowali ich wolność i nie przeszkadzali im w pełnieniu Twojej woli – nawet wówczas, gdy będzie ona dla nas niezrozumiała i bolesna.


Fragment pochodzi z książki:

Bożena Hanusiak,
Różaniec rodziców za dzieci,
Dom Wydawniczy Rafael


Można ją kupić tutaj!
.

Od pewnego czasu w naszym kraju rozwija się ruch apostolski „Różaniec rodziców za dzieci”. Zaprasza on do modlitwy ojców i matki, aby modląc się codziennie przynajmniej jedną tajemnicą różańca, przez ręce Maryi powierzali Bogu los swoich dzieci.


opr. ac/ac


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa Maryja dzieci rodzice Bóg różaniec wartość tajemnice radosne
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W