Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Spowiedź - jak dobrze przygotować dziecko do tej pierwszej?

Angela M. Burrin

Moja Pierwsza Spowiedź Święta

Moja Pierwsza Spowiedź Święta - foto
Autor/źródło: Maciej Górnicki

Czym jest spowiedź? Przykrym, zawstydzającym obowiązkiem? A może wcale nie? Zwłaszcza, jeśli w tajemnicę tego sakramentu wprowadza dzieci sam Pan Jezus!


Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie
Ewangelia według św. Mateusza 19, 14

Witaj! To ja – Jezus. Cieszę się, że niebawem spotkamy się w konfesjonale. Wiem, obawiasz się i masz różne wątpliwości, ale naprawdę nie masz się czego bać! Czekam na ciebie, by cię wysłuchać i pocieszyć, bo cię kocham!

Kiedy przystępujesz do spowiedzi, nie zobaczysz mnie osobiście, bo w konfesjonale ksiądz zajmuje moje miejsce. Ten szczególny przywilej został mu nadany podczas święceń. Ksiądz nie wyjawi nikomu twoich grzechów, bo składa obietnicę, że nie powtórzy nikomu tego, co usłyszy podczas spowiedzi.

Bardzo mnie cieszy, gdy do spowiedzi razem z dziećmi przystępują także ich rodzice. Przypomina mi to dzień, w którym pewni rodzice przynieśli do mnie swoje dzieci, aby otrzymały błogosławieństwo. Moi uczniowie myśleli, że jestem zbyt zajęty, aby się tym zająć. Ale ja nigdy nie jestem zbyt zajęty, aby pobłogosławić dzieci. Wtedy powiedziałem:

– Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do mnie; do takich bowiem należy Królestwo Niebieskie.

W spowiedzi udzielam specjalnych łask i porad, aby wspomóc ludzi w zachowaniu dwóch najważniejszych przykazań. Największe i pierwsze przykazanie brzmi: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. Drugie jest do niego podobne: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Mam dużo więcej do opowiedzenia o spowiedzi, więc, przewróć proszę stronę i czytaj dalej!

Jezu, tak się cieszę, że mogę Cię spotkać w sakramencie spowiedzi!


Przeczytaj dłuższy fragment>>

Książka "Moja Pierwsza Spowiedź Święta" na stronie Wydawnictwa PROMIC jest tutaj>>
Czym jest spowiedź? Przykrym, zawstydzającym obowiązkiem? A może wcale nie? Zwłaszcza, jeśli w tajemnicę tego sakramentu wprowadza dzieci sam Pan Jezus! Czego się bać, skoro w konfesjonale czeka na nie stęskniony, kochający Ojciec, który chce im przebaczyć? Warto, przeczytać i zrozumieć, czym tak naprawdę jest spowiedź. Książkę uzupełniają modlitwy i rachunek sumienia.


opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: dzieci rodzice spowiedź Jezus sakrament pokuty i pojednania spowiedź święta pierwsza spowiedź święta
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W