Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Dzieci piszą listy. Papież Franciszek odpowiada

Agnieszka Czylok

Papież Franciszek był kiedyś dzieckiem...

Każdy był kiedyś dzieckiem. Papież Franciszek także. Każdy z nas wciąż jest dzieckiem - Bożym Dzieckiem. Tak, jak FranciszekCzy Papież lubił tańczyć, gdy był dzieckiem? Po co Franciszkowi taka wysoka czapka? Co Bóg robił przed stworzeniem świata? Czy źli ludzie też mają swojego Anioła Stróża? Dlaczego nie ma teraz tak wielu cudów jak dawniej? Dzieci zadają sporo pytań. Papież Franciszek odpowiada na te powyższe, jak i wiele innych. W przepięknie wydanej książce "Dzieci piszą listy, Papież Franciszek odpowiada" znajdziecie prawdziwe listy dzieci z całego świata oraz odpowiedzi samego Papieża, który chce pokazać wszystkim dzieciom, jak bardzo Bóg je kocha. Książka może stać się pięknym prezentem dla dzieci np. pod choinkę. Z przodu jest nawet miejsce na "życzenia dla... z okazji..."

"Dziękuję Wam wszystkim za przysłane listy. Czytam je z wielką radością" - napisał Papież do dzieci całego świata. Tymi słowami zaczyna się książka, w której możemy znaleźć nie tylko pytania dzieci i odpowiedzi Papieża, ale także przybliżenie osobowości samych dzieci i samego Papieża, który przecież kiedyś sam był dzieckiem - co zostało w książce podkreślone. Dzieci mogą dowiedzieć się o tym, jak mały Jorge Mario Bergoglio lubił grać w piłkę nożną, chodzić do szkoły, a nawet tańczyć tango.

Listy dzieci są przepiękne! To nie tylko słowa, ale i rysunki - piękne, kolorowe dzieła. Jeśli chcemy podarować dziecku coś naprawdę wartościowego, warto podarować właśnie tę książkę. Zwłaszcza, że pomagamy wtedy innym dzieciom, potrzebującym wsparcia.

Kupując tę recenzowaną książkę, wspierasz Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Fundację Ruperta Mayera, która opiekuje się ośrodkami adopcyjnymi i wychowawczymi dla dzieci - www.dpd.pl .
Książka "Dzieci piszą listy, Papież Franciszek", Wydawnictwo WAM, jest TUTAJ!


opr. ac/ac


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: dziecko wiara papież dzieci Bóg Dziecko Boże Franciszek listy dzieci listy do dzieci Dzieło Pomocy Dzieciom

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W