Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

DROGA DO BOGA


O książce „Młodzi świadkowie wiary” t. I – Kajetana Rajskiego i Marka Pawła Tomaszewskiego

Świętość jest po to, aby nas podnieść i zawstydzić” – to słowa wypowiedziane dnia 10 czerwca 1987 roku przez Ojca Świętego Jana Pawła II w Tarnowie podczas Mszy św. beatyfikacyjnej Karoliny Kózka, młodej męczennicy Kościoła Tarnowskiego.

Życie młodego człowieka przebiega różnymi, czasem zawiłymi drogami i ścieżkami. Stąd też potrzeba wzorów dla młodych, tzw. „idoli”, aby niektórych podnieść, innych zawstydzić, wszystkich umocnić.

Książka Kajetana Rajskiego i Marka Pawła Tomaszewskiego „Młodzi świadkowie wiary” niewątpliwie wychodzi naprzeciw osobom, które są w okresie dorastania i potrzebują nie tylko wsparcia i opieki, ale konkretnych wzorów do naśladowania.

Autorzy zadali sobie niemały trud, aby w jednej publikacji zebrać i przedstawić sylwetki młodych ludzi, których Kościół ogłosił świętymi, błogosławionymi. Dołączyli także postacie Sług Bożych, których procesy kanonizacyjne są w toku prac procesowych. Przedstawili również postacie świadków wiary, którzy formalnie nie kandydują do chwały ołtarzy, a którzy niewątpliwie są godni naśladowania. Wiele z tych sylwetek nie jest powszechnie znane.

Praca obejmuje postacie od pierwszych wieków życia Kościoła, aż po czasy współczesne. Ukazany został trud dojrzewania do świętości młodych ludzi w lokalnych Kościołach, z różnych warstw społecznych, z różnych rodzin i wspólnot życia konsekrowanego.

Uważne zapoznanie się biogramami poszczególnych osób wyzwala u Czytelnika entuzjazm, który można wyrazić poprzez chrześcijańską nadzieję, że każdy z nas, także człowiek młody ma swoją niepowtarzalną, jedyną drogę do Boga.

Autorom gratuluję pomysłu, a także pracowitości. Życzę kolejnych publikacji tomów Młodzi świadkowie wiary, a nade wszystko, aby także i Oni znaleźli swoją drogę na której zrealizują powołanie do świętości.Ks. dr Andrzej Scąber
Kierownik referatu
d.s. kanonizacyjnych
Archidiecezji Krakowskiej


opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: młodzież życie wiara Bóg książka droga świadkowie
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W