reklama

Złudne szanse na pokój

Czy jest szansa na pokojowe współistnienie islamu z wyznawcami innych religii?

Książka Roberta Spencera „Niepoprawny politycznie przewodnik po islamie i krucjatach” otwiera oczy, czasem zadziwia, gdzieniegdzie szokuje. Demaskuje politycznie poprawne mity o islamie, jego pokojowym nastawieniu do świata oraz prostuje historyczne skrzywienia dotyczące krucjat. Konkretne, istotne dla nas fakty, podane w przystępnej formie sprawiają, że jest to pozycja obowiązkowa dla każdego.

Złudne szanse na pokój

Ważne pytania

Czy wszystkie religie wyznają u podstaw te same wartości? Czy największą bolączką współczesnego świata jest fundamentalizm religijny? Czy jest szansa na pokojowe współistnienie islamu z wyznawcami innych religii? Czy krucjaty były wyrazem zachodniego imperializmu i kolonializmu? Kto zaatakował pierwszy? Oto pytania poruszane w tej książce. Pytania, które warto sobie współcześnie zadawać, bo w gruncie rzeczy zależy od nich niezwykle wiele. Dzięki lekturze tej książki można zrozumieć, że większość odpowiedzi na nie wcale nie jest taka, jak się powszechnie przyjmuje.

Poznanie kultury islamu i zrozumienie sensu krucjat

W pierwszej części Autor śledzi historię powstania islamu, jego główne założenia i najbardziej nurtujące koncepcje, takie jak dżihad, traktowanie kobiet, dhimma, muzułmański raj. Tok wypowiedzi uzupełnia fragmentami Koranu, cytatami z dzieł historycznych i urywkami z mów współczesnych autorytetów islamskich.

Druga część to ukazanie historii zwołania krucjat, ich przebiegu i skutków. Liczne podane fakty pozwalają odróżnić narosłe wokół nich mity od ich faktycznego celu i danych historycznych.

Ostatnie rozdziały kreślą obraz sytuacji współczesnej pokazując, jak możemy sobie radzić i walczyć z dżihadem.

Lektura dla każdego

W obliczu zalewającej Europę fali muzułmańskich emigrantów, ta książka to lektura dla każdego. Pozwala racjonalnie spojrzeć na tytułowe zagadnienie i rozpoznawać coraz powszechniejsze zafałszowania rzeczywistości. Uświadamia też bardzo konkretnie, że szansa na pokojowe rozwiązanie konfliktów z islamem to jedynie pobożne życzenie.

Złudne szanse na pokój


Jest to recenzja książki Roberta Spencera „Niepoprawny politycznie przewodnik po islamie i krucjatach”.


Wydawnictwo Fronda

Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy chcą mieć jasność w kwestii świętych wojen.

Książka jest >>TUTAJ<<

opr. aś/aś

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama