Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Jezu, Ty się tym zajmij

Justyna Kapłańska

Całkowite zawierzenie

Całkowite zawierzenie - foto
Autor/źródło: Pixabay, StockSnap

Postać księdza Dolindo Ruotolo staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Stało się to szczególnie za sprawą ułożonej przez niego modlitwy zawierzenia, zawierającej wyjątkowe słowa, kierowane do Jezusa: Ty się tym zajmij.


Książka stanowi formę biografii włoskiego duchownego, zawierającą wstawki autobiograficzne, pochodzące z jego wspomnień. Już od pierwszych stron uświadamiamy sobie, że życie księdza Dolindo nie było usłane różami, a samo jego imię oznacza „ból”. I ten właśnie ból – fizyczny, psychiczny czy duchowy – towarzyszył mu na każdym etapie życia.

Począwszy od wychowania w skromnych warunkach, surowego ojca, przez problemy z nauką i rówieśnikami po kłopoty kapłańskiego życia, nękania Złego i problemy ze Świętym Oficjum, zaufanie księdza Dolindo wobec Boga stale poddawane jest próbom. Wychodzi z nich zwycięsko – w miarę duchowego dojrzewania coraz mocniej oddaje wszystko Temu, od którego otrzymał życie i powołanie.

Wspaniałym owocem tej postawy jest powstanie „Modlitwy zawierzenia”, gdzie jak refren pojawiają się kierowane do Jezusa słowa „Ty się tym zajmij”. Zaprasza w niej do rezygnacji z niepokoju, zamartwiania i oddania wszystkiego Jezusowi, w całkowitym zaufaniu i zdaniu się na Jego dobroć i miłość. Chodzi w niej o to, aby pozwolić Bogu działać, bez sugerowania Mu rozwiązań i podsuwania własnych pomysłów. To On ma być naszym przewodnikiem, bo On najlepiej wie, czego nam potrzeba.

Książka zawiera także cytaty księdza Dolino i kilka modlitw. Ciekawe są także wątki związane z kontaktem duchownego z ojcem Pio. Całość wydana została w niewielkim, podręcznym formacie, na błyszczącym, eleganckim papierze z pięknymi, licznymi zdjęciami. Pozycja dobra zarówno na osobistą lekturę duchową, jako poznanie postaci księdza Dolindo Ruotolo, jak też na prezent na każdą okazję.

Recenzowaną lekturę można znaleźć TUTAJ. Jest to książka Wydawnictwa M: "Ks. Dolindo: Jezu, Ty się o mnie zatroszcz. Wydanie II".


opr. ac/ac 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: duchowość modlitwa ból zawierzenie ufność modlitwa zawierzenia Ruotolo Dolindo duchowa lektura
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W