Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Aplikacje

¬ródło: MeLADY

Karolina Cnota

Babskie aplikacje. Duchowy niezbędnik

Aplikacje: Różaniec, Nowenna pompejańska, Koronka do Miłosierdzia Bożego

Różaniec (Rosary) – rozbudowana aplikacja do odmawiania tej popularnej modlitwy. Jej funkcje pozwalają na wybranie tej części różańca, którą chcemy odmawiać. Możemy także zdecydować, z których spośród pięciu możliwych opcji rozważań chcemy korzystać. Podczas modlitwy na ekranie może pojawiać się obrazek różańca z zaznaczonym aktywny koralikiem oraz z tekstem modlitwy i obrazkiem adekwatnym do rozważanej tajemnicy. Ponadto użytkownik może wybrać jeden z dziesięciu języków, w jakim mają wyświetlane być teksty, a także to, czy po każdym koraliku telefon powinien zawibrować oraz czy aplikacja ma się modlić razem z nim odczytując teksty modlitw za pomocą syntezatora mowy. Wymagane jest, by użytkownik wcześniej zainstalował i ustawił opcje syntezatora mowy (np. szybkość odczytywania tekstów). Bardzo praktyczną funkcją tej appki jest możliwość kontynuowania modlitwy od miejsca, w którym ostatnio aplikacja została zamknięta. Użytkownik może także zapoznać się z historię różańca świętego.

Nowenna pompejańska – to aplikacja zawierająca wszystko to, co potrzebne do odmówienia nowenny pompejańskiej. Zawiera instrukcję, jak odmawiać nowennę, a także wszystkie teksty wraz z rozbudowanymi rozważaniami tajemnic. Jedyne co potrzeba, to mobilizacja i nasza silna wola, by wytrwać w odmawianiu tej niesamowicie działającej modlitwy. Minusem aplikacji jest brak elektronicznego różańca odliczającego koraliki.

Koronka do Miłosierdzia Bożego – prosta aplikacja, która pomoże nam w odmawianiu koronki. Oprócz tekstów modlitw, które wymawia się podczas jej odmawiania, na ekranie pojawia się różaniec odliczający paciorki poprzez zmianę ich koloru za każdym razem, kiedy użytkownik przesunie palcem po ekranie. Dzięki temu nie pomylimy się w odliczaniu i zawsze będziemy wiedzieć, jaki tekst teraz trzeba wypowiedzieć. Aplikacja spełnia funkcję dobrego asystenta modlitwy.

"MeLADY" nr 3/2015

opr. ac/ac


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: duchowość modlitwa różaniec Aplikacje koronka do Miłosierdzia Bożego Nowenna pompejańska babskie aplikacje
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W