Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Co znaczy wierzyć w Kościół? Kto tworzy Kościół?

Leon Knabit OSB

Wierzę w święty Kościół powszechny

Wierzę w święty Kościół powszechny - foto
Autor/źródło: Maciej Górnicki


Słowa te wypowiadamy, ilekroć w niedzielę i uroczystości wspólnie wyznajemy wiarę podczas Mszy Świętej — Eucharystii, a także indywidualnie w pacierzu. A co to znaczy wierzyć w Kościół?

Pamiętam, jak na naszych lekcjach religii w piątej klasie zastanawialiśmy się nad tym, jak się pisze słowo Kościół? Katecheta pragnął, by uczniowie zrozumieli raz na zawsze, że kościół pisany z małej litery, to jest świątynia, a Kościół z dużej litery — wspólnota wiernych uznających za Boga Jezusa Chrystusa, przyjmująca prawdy, które głosił i poddana władzy Jego Zastępcy na ziemi — Papieża i biskupów, którzy są przedłużeniem działalności apostołów, pierwszych uczniów Zbawiciela.

Niektórzy utożsamiają Kościół tylko z duchowieństwem. Ale to nie jest prawdziwe. Kościół to wszyscy ochrzczeni z rodzicami, kapłanami i biskupami na czele, cały Lud Boży, odpowiedzialny za podtrzymanie i rozwój Królestwa Bożego na Ziemi.

Jesteśmy dumni z powołania do życia Bożego. Nie lękajmy się wyznawać naszą wiarę słowem i czynem. Przejmijmy się troską o tych z najbliższego otoczenia, którzy mają dość Boga i Kościoła. Módlmy się za nich do ich Aniołów Stróżów, by wyjednali im powrót do Chrystusa, by nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.

Leon Knabit OSB, Przestań narzekać, zacznij żyć. Część 3 Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC

opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: wspólnota Kościół wiara Lud Boży wyznanie wiary niewiara wierni

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W