Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jak działa pigułka "dzień po"?

Antoni Zięba

Pigułka 'dzień po' niszczy poczętą istotę ludzką!

Prof. dr hab. B. Chazan („Gazeta Warszawska” z dnia 23 stycznia 2015), dr hab. A. Lewandowicz („Nasz Dziennik” 23 stycznia 2015) i prof. dr hab. med. T. Rechberger („Rzeczpospolita” 20 stycznia 2015): naukowcy Ci jasno stwierdzili, że pigułka ta obok działania antykoncepcyjnego (w zależności od fazy cyklu kobiety) niszczy poczętą istotę ludzką!


Przywołajmy tylko jeden głos zagranicznych lekarzy-ginekologów. Bundesverband der Frauenärzte (BVF) (tj. Związek Niemieckich Ginekologów) i Deutsche Gesellschaft für Gynäkologie und Geburtshilfe (DGGG) (tj. Niemieckie Towarzystwo Ginekologii i Położnictwa) 1 lutego 2012 r. na stronie internetowej Frauenärzte im Netz (tj. ginekolodzy w internecie) poinformowały: „Pigułka «dzień po» zapobiega lub opóźnia jajeczkowanie, tak że nie może dojść do zapłodnienia. Jeśli już doszło do zapłodnienia [poczęcia], uniemożliwia zagnieżdżenie w macicy [poczętej osoby]” (cyt. za „Medizin Und Ideologie”, 02/14 str. 8).

Wprowadzenie tej pigułki w Polsce jest sprzeczne z naszą Konstytucją, naszym polskim prawem! Powołam się tylko na publiczne wypowiedzi wybitnych prawników: prof. dr hab. Andrzeja Zolla (b. prezesa Trybunału Konstytucyjnego) i prof. dr hab. Aleksandra Stępkowskiego. Trzeba żądać od władz III RP natychmiastowego skutecznego zablokowania tej śmiercionośnej pigułki.

Ks. abp Henryk Hoser apeluje o obywatelski sprzeciw wobec tej śmiercionośnej pigułki – „Bardzo mocno powinni się sprzeciwiać katolicy, politycy i wszyscy, którym zależy na dobru wspólnym, na dobru wszystkich obywateli”.

Życie każdego z nas rozpoczęło się w momencie poczęcia i każdy z nas rozpoczął życie jako istota ludzka o wielkości 0,1 mm. Proszę o kopiowanie tych informacji i przekazywanie ich innym osobom. Razem brońmy życia najmniejszych Polaków!

Źródło: pro-life.pl

opr. ac/ac


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: dziecko człowiek poczęcie pigułka dzień po dzień po
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W